Zamknij

Aleksander Powietkin zakażony koronawirusem. Pięściarz trafił do szpitala

03.11.2020 16:24
Powietkin vs Whyte
fot. Martin Rickett/Press Association/East News

Aleksander Powietkin trafił do szpitala w związku z zakażeniem koronawirusem - poinformował jego promotor Eddie Hearn. W związku z tym rewanżowa walka z Dillianem Whytem została przesunięta na przyszły rok.

Pierwsza walka Powietkin vs Whyte odbyła się 23 sierpnia. Pierwotnie wydarzenie było zaplanowane na 2 maja, jednak z uwagi na pandemię COVID-19 i wprowadzony z jej powodu lockdown musiało zostać przełożone.

Starcie o tymczasowe mistrzostwo świata WBC zakończyło się spektakularnym nokautem w wykonaniu Rosjanina. Dillian Whyte był bardzo pewny siebie, walka toczyła się pod jego dyktando, ale w 5. rundzie dał się zaskoczyć potężnym hakiem w szczękę, po którym padł na deski i nie był w stanie się podnieść. Do rewanżu miało dojść 21 listopada, ale już teraz wiadomo, że to wydarzenie się nie odbędzie.

Walka Powietkin vs Whyte 2 przełożona. Rosjanin ma koronawirusa

"Aleksander Powietkin trafił do szpitala w związku z pozytywnym wynikiem testów na koronawirusa. Walka będzie przełożona prawdopodobnie na 30 stycznia. Dalsze ogłoszenia w sprawie gali planowanej na 21 sierpnia przekażemy wkrótce" - napisał promotor zawodnika Eddie Hearn.

- To trudny czas dla wydarzeń sportowych. Będzie dużo wzlotów i upadków w najbliższych miesiącach. Mamy nadzieję, że do tej walki dojdzie pod koniec stycznia - dodał w rozmowie z brytyjskimi mediami.

Nie wiadomo, jaki jest stan zdrowia Powietkina.

RadioZET.pl/Sportowe Fakty/Twitter