Zamknij

Powietkin - Whyte: Będzie wielki rewanż. Poznaliśmy datę walki roku

15.09.2020 18:58
Rewanżowa walka Powietkin - Whyte znamy datę
fot. AP/Associated Press/East News

Aleksander Powietkin znów skrzyżuje rękawice z Dillianem Whytem. Wielki rewanż o pas WBC i WBC Diamond wagi ciężkiej odbędzie się 21 listopada.

W drugiej połowie sierpnia, Dillian Whyte przegrał w starciu z Aleksandrem Powietkinem. Po trzech dość ostrożnych rundach, to Anglik jako pierwszy posłał swojego rywala na deski i to dwukrotnie. Rosjanin szybko się pozbierał i w piątej rundzie to on lewym podbródkowym, sprawił, że Whyte był liczony. Finalnie sędzia nie doliczył do dziesięciu, a Anglik stracił przytomność. Teraz jest żądny rewanżu.

- Nie będzie żadnych większych zmian w moim boksie oraz przygotowaniach, po prostu muszę być bardziej skoncentrowany i uważny. Powietkin wykorzystał w naszej pierwszej walce swoje ogromne doświadczenie, tym razem to ja wygram. I wygram przez nokaut – zapowiedział.

Rewanżowa walka Powietkin – Whyte odbędzie się 21 listopada. Pięściarze powalczą o pasy mistrza świata WBC i WBC Diamond w wadze ciężkiej. Na tę chwilę nie wiadomo, gdzie dokładnie odbędzie się gala, ale wiemy, że na pewno dojdzie do niej na terenie Whyte’a.

RadioZET.pl/se.pl