Zamknij

Poważne problemy zdrowotne Jana Błachowicza. Miał częściowy paraliż ciała

29.01.2022 10:02

Jan Błachowicz ze względu na kontuzję musiał przełożyć walkę z Aleksandrem Rakiciem w UFC. Jak się okazało, sytuacja zdrowotna zawodnika z Cieszyna była bardzo poważna: miał chwilowy paraliż lewej części ciała.

Poważne problemy zdrowotne Jana Błachowicza. Miał częściowy paraliż ciała
fot. TOMASZ RADZIK/AGENCJA SE/East News

Błachowicz miał walczyć z Rakiciem 26 marca. Współpracownicy polskiego zawodnika poinformowali jednak, że doznał on kontuzji i pojedynek zostanie przełożony. - Parę tygodni temu na treningu poczułem ból w odcinku szyjnym. Myślałem, że to zwykły ból, który lada chwila przejdzie, jednak nic z tego – powiedział Błachowicz w rozmowie z Polsatem Sport.

Problemy zdrowotne „Księcia z Cieszyna” były zbyt poważne, by mógł walczyć w marcu. Doszło bowiem do tego, że zawodnik UFC miał sparaliżowaną lewą część ciała.

-Na jednym z treningów otrzymałem niezbyt mocny cios na gardę, po którym przez około minutę miałem sparaliżowaną lewą stronę ciała. Przestraszyłem się. Nie wiedziałem, o co chodzi. Uznałem, że to jednak nie jest zwykły ból. Okazało się, że są tam trzy przepukliny i ucisk na nerw, co powoduje drętwienie ręki. A tak się nie da trenować. Każdy większy wysiłek, gdy pracowałem głową, sprawiał, że nie dało się dalej tego robić – przyznał Błachowicz.

Kiedy kolejna walka Błachowicza?

14. zawodnik rankingu UFC opisał, jak wygląda jego rehabilitacja.

- Jestem ostrzyknięty lekiem. Wbito mi przez szyję igłę w miejscu, gdzie było najbardziej uciśnięte. Na razie jest dobrze. Rozpocząłem mocniejszą rehabilitację. Wiemy, co robić i gdzie leży problem. Trzy-cztery tygodnie i powinienem być w pełni sprawny. Skupiam się na tym, żeby zaleczyć kontuzję. Zdrowie jest najważniejsze. Dopóki lekarz nie powie, że mogę wrócić na 100%, to tego nie zrobię. Gdy rozpocznę mocne sparingi i wszystko będzie w porządku, ustalimy termin pojedynku. Mam nadzieję, że w tym roku zawalczę jeszcze co najmniej raz - zapowiedział Błachowicz.

Rywal Polaka, Aleksander Rakić do tej pory przegrał tylko jedną walkę UFC (na siedem stoczonych). Austriak okazał się słabszy od Volkana Oezdemira. Od tamtej pory stoczył dwa pojedynki w UFC – wygrał z Anthonym Smithem i Thiago Santosem. Błachowicz stracił pas wagi półciężkiej w październiku, po  walce z Gloverem Teixeira na gali UFC 267. Wcześniej Polak wygrał pięć walk z rzędu, w tym z niepokonanym mistrzem UFC Israelem Adesanyą.

loader

RadiOZET.pl/Polsat Sport/PAB