Zamknij

Potężne ognisko COVID-19 w kolejnej dyscyplinie. Zakażonych aż 19 zawodników

10.09.2020 18:46
Koronawirus
fot. PAP/EPA (zdjęcie poglądowe)

Potężne ognisko koronawirusa w Japońskim Związku Sumo. Federacja "Kraju Kwitnącej Wiśni" poinformowała w czwartek, że 19 zawodników jest zakażonych koronawirusem, z czego aż 12 trafiło z objawami do szpitala.

Japoński Związek Sumo poinformował, że aż 19 miejscowych zawodników zostało zakażonych koronawirusem. Dwunastu z nich trafiło do szpitala, a pozostali bezobjawowo przechodzą chorobę i są na kwarantannie.

W centrum treningowym sumo w Tokio wykonano testy po tym, jak w ubiegłym tygodniu jeden z zawodników przekazał, że ma objawy Covid-19. Kontakt z nim miały 32 osoby i im przeprowadzono badania.

Zobacz także

Potężne ognisko COVID-19 w Japońskim Związku Sumo. Zakażonych aż 19 zawodników

W maju japońskie media informowały o śmierci, z powodu koronawirusa, zapaśnika sumo, 28-letniego Kiyotaki Suetake, znanego jako Shobushi. Przez kilka tygodni przebywał w klinice, miał m.in. trudności z oddychaniem oraz wysoką gorączkę.

W niedzielę w Tokio ma się rozpocząć dwutygodniowy turniej Grand Sumo. Organizatorzy planują, że walki każdego dnia obejrzy około 2 500 kibiców. Obiekt mieści 11 000 osób. Z powodu pandemii majowe zawody odwołano, a marcowe w Osace odbyły się bez fanów na trybunach.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP