Zamknij

Polsat Boxing Night odwołana w ostatniej chwili. Co się stało?

21.10.2021 08:35
Polsat Boxing Night
fot. MAREK ZIELINSKI/East News

Polsat Boxing Night została odwołana na trzy dni przed rozpoczęciem. Powodem rezygnacji z gali są kontuzje zawodników. Decyzję organizatorów krytykują sportowcy i całe otoczenie, w tym Mateusz Borek.

Polsat Boxing Night miało odbyć się w najbliższy piątek 22 października w Gliwicach. Niestety, na dwa dni przed startem gali, organizatorzy poinformowali o odwołaniu wydarzenia. Głównym powodem tej decyzji miały być kontuzje zawodników, przez co szefowie nie zdążyliby wypełnić karty walk.

Zaczęło się od urazu Steve'a Cunninghama. Mimo to włodarze znaleźli zastępcę dla rywala Nikodema Jeżewskiego. Jednak później problemy zdrowotne dopadły również Youri Kalengę, który miał walczyć z Sergiejem Radczenką.

Polsat Boxing Night odwołane

- Odwołana gala PBN... To, co niestety samo nasuwało się po serii nieszczęśliwych przypadków stało się ciałem. Szczerze współczuje zawodnikom i organizatorom - napisał Andrzej Wasilewski, który pierwszy przekazał informację o rezygnacji z wydarzenia.

KSW 64 na żywo, walki, PPV, transmisja TV, wyniki. Gdzie obejrzeć walkę Pudzianowskiego?

O ile jeden z zawodników Sergiej Radczenko rozumie decyzję o odwołaniu Polsat Boxing Night, tak Nikodem Jeżewski nie zrozumiał zaistniałej sytuacji. - Jedyne, co mogę napisać na ten moment, to że jestem zawiedziony jako sportowiec i wręcz oszukany jako człowiek - napisał na Twitterze.

Dlaczego Polsat Boxing Night nie odbędzie się?

W podobnym tonie wypowiedział się Mateusz Borek.

- Czy organizator PBN wierzył w Main Event, skoro rywal Nikodema wchodził na pokład samolotu i został zawrócony a Nikodem jest gotowy i cholernie rozżalony? Kilka miesięcy temu czytałem wywiady szefów PBP: - Pokażemy nową jakość. Zobaczycie. Bójcie się... No Comment. Więcej pokory - czytamy.

Marcin Najman na premierze "Furiozy". Pokazał zdjęcia z żoną

Na ten moment nie znamy nowego terminu Polsat Boxing Night.

RadioZET.pl