Zamknij

Zmarł znany promotor bokserski. "Jeden z najfajniejszych ludzi jakich poznałem"

Paweł Żurek
31.10.2022 07:52

Zmarł Piotr Werner, były piłkarski sędzia i promotor polskiego boksu. Na Twitterze pożegnał go m.in. Mateusz Borek, który napisał: "Kochał życie i życie kochało jego. Mnóstwo niezwykłych wspomnień". Werner miał 73 lata.

Piotr Werner nie żyje. "Jeden z najfajniejszych ludzi, jakich poznałem"
fot. PRZEMYSLAW SZYSZKA/SE/EAST NEWS

Piotr Werner zmarł w wieku 73 lat. O jego śmierci poinformował Daniel Barłomowicz, dyrektor do spraw organizacyjnych grupy Knockout Promotions. "Odszedł Piotr Werner… uczyłem się od niego latami. Spoczywaj w pokoju" - czytamy na jego Twitterze.

Piotr Werner był sędzią dawnej I ligi w latach 1986-96, a potem prowadził też spotkania na szczeblu kontynentalnym - eliminacje mistrzostw świata i mistrzostw Europy oraz mecze europejskich pucharów.

Jak podał portal gol24.pl, Piotr Werner był jednym z pionierów boksu zawodowego w Polsce. Były sędzia organizował gale, z Andrzejem Wasilewskim był współwłaścicielem grupy Knockout Promotions, negocjował walki między innymi z Donem Kingiem, a współpracował m.in. z Tomaszem Adamkiem, Arturem Szpilką, Krzysztofem Włodarczykiem, czy Damianem Jonakiem i  Werner był m.in. współorganizatorem gali, na której Artur Szpilka mierzył się z Tomaszem Adamkiem, a także wielu innych.

Byli podopieczni Wernera ciepło go wspominają. Artur Szpilka na Twitterze napisał, że był to jeden z najfajniejszych ludzi, których poznał przy boksie.

RadioZET.pl/PAB