Zamknij

Nie żyje Piotr Jurczyk. Były reprezentant Polski zmarł po długiej chorobie nowotworowej

17.09.2020 13:41
Piotr Jurczyk
fot. Facebook/Piotr Jurczyk/archiwum prywatne

Piotr Jurczyk nie żyje. Były reprezentant Polski w boksie zmarł na czerniaka złośliwego skóry. Na chorobę nowotworową pięściarz cierpiał od kilku miesięcy. Odszedł w wieku zaledwie 49 lat.

W środę wieczorem po długiej chorobie nowotworowej zmarł w Poznaniu były reprezentant Polski, wielokrotny medalista mistrzostw kraju w boksie Piotr Jurczyk. Miał 49 lat. O śmierci poinformował poznański klub KKS Sporty Walki, w którym ostatnio pracował.

Urodzony w Świnoujściu Jurczyk swoją karierę rozpoczynał w klubie Sztorm Szczecin, reprezentował też barwy Olimpii Poznań. Był medalistą mistrzostw Polski, w 1992 roku sięgnął po złoto w wadze superciężkiej. Reprezentował Polskę na mistrzostwach światach w Tampere (1993) oraz dwukrotnie na mistrzostwach Europy - w Goeteborgu (1991) i Bursie (1993).

Zobacz także

Piotr Jurczyk nie żyje. Były reprezentant Polski w boksie zmarł na raka

W 1998 roku przeszedł na zawodowstwo. Na profesjonalnym ringu stoczył 23 walki (bilans 10-23). Po zakończeniu kariery został trenerem, ostatnio szkolił bokserów w poznańskim klubie KKS Sporty Walki.

Jurczyk w ostatnich miesiącach walczył z nowotworem, chorował na czerniaka złośliwego skóry. Na portalu pomagam.pl zebrano ponad 36 tysięcy złotych na leczenie sportowca.

>>> Czerniak, złośliwy nowotwór skóry

RadioZET.pl/PAP