Zamknij

Mistrz olimpijski skazany za molestowanie dzieci. Śmieszna kara dla judoki

04.12.2019 18:00
Peter Seisenbacher
fot. AFP/EAST NEWS

Peter Seisenbacher, mistrz olimpijski w judo, został skazany na zaledwie pięć lat za wykorzystywanie seksualne trójki dzieci. - Nie odnieśliśmy wrażenia, że trzy panie kłamały lub wspólnie spiskowały - mówił w trakcie ogłaszania wyroku sąd.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

O sprawie Petera Seisenbachera zrobiło się głośniej w październiku 2016 roku. Austriacki judoka molestował seksualnie dzieci w latach 1997-2004, ale dopiero wówczas sprawa wyszła na jaw.

Po zakończeniu kariery sportowej mistrz olimpijski został trenerem swojej dyscypliny i szkolił między innymi młodzież. To właśnie wtedy Austriak miał wykorzystywać seksualnie dwie podopieczne, które miały wtedy kolejno 9 i 13 lat.

Po ujawnieniu skandalu były sportowiec ukrywał się w Azerbejdżanie i na Ukrainie, w związku z czym władze zdecydowały się wystawić za nim międzynarodowy list gończy. W końcu udało się go zatrzymać i judoka stanął przed sądem.

W trakcie sprawy przesłuchano jeszcze jedną z byłych podopiecznych Seisenbachera, która wyznała, że mężczyzna próbował ją molestować na jednym z wakacyjnych obozów, gdy miała 16 lat. Oskarżony oczywiście zaprzeczył zarzutom.

Peter Seisenbacher skazany za molestowanie dzieci. Śmieszna kara dla judoki

Teraz proces sądowy dobiegł końca, a austriacki judoka za wykorzystywanie seksualne dzieci usłyszał wyrok... pięciu lat więzienia. - Nie odnieśliśmy wrażenia, jakoby trzy panie kłamały lub wspólnie spiskowały - mówił w trakcie ogłaszania wyroku sędzia przewodniczący.

Najlepsze lata kariery Petera Seisenbachera przypadły na lata osiemdziesiąte. Wówczas Austriak startował w kategorii 86 kg, w której zdobył dwa olimpijskie złota w Los Angeles i Seulu. Zdobył wtedy również mistrzostwo świata.

RadioZET.pl/sportowefakty.wp.pl