Zamknij

Wygrana Parke'a w walce wieczoru, Bombardier rozniósł Stiflera na Prime Show 2 MMA

10.07.2022 00:49

Norman Parke pokonał Grzegorza "Szuliego" Szulakowskiego w walce wieczoru na gali Prime Show 2 MMA. W innych pojedynkach Serigne "Bombardier" Ousmane Dia zdemolował Damiana "Stiflera" Zduńczyka, a Jaś Kapela przegrał w starciu z Konradem "Skolim" Skolimowskim". Sprawdź, jak przebiegały walki Prime Show 2.

Norman Parke
fot. Krzysztof Kaniewski/REPORTER

W pierwszej walce Prime Show 2 MMA "Goryl" na zasadach bokserskich walczył z "Kajmano". Ten pierwszy od razu zaczął otrzymywać grad ciosów i zalał się krwią. Potrzebna była interwencja lekarza. Po chwili udało się wznowić starcie, ale Kajmano znów zaatakował Goryla, który po drugim liczeniu nie zgłosił gotowości do walki, przegrywając przez TKO.

W drugim pojedynku Sebastian "Ztrolowany" Nowak pokonał Marcina "Mielonidasa" Makowskiego. Ztrolowany próbował skracać dystans do Mielonidasa, który w pierwszych chwilach próbował rozeznać przeciwnika. Druga runda była o wiele żywsza, gdzie zawodnicy spędzili sporo czasu pod siatką. Walka zbliżała się do końca, gdy "Mielonidas" nadział się na prawego sierpowego "Ztrolowanego" i przegrał na kilkanaście sekund przed zakończeniem pojedynku.

Trzecia walka to spotkanie Mateusza "Milu" Mila z Mikołajem Jędruszczakiem. Ten drugi próbował obalać rywala, ale ten odwrócił role i zaczął zasypywać Jędruszczaka gradem ciosów, ale ten jakimś cudem przetrwał ten atak. W kolejnej części "Milu" zdominował rundę, trzymając przeciwnika w parterze. W decydującej rundzie Mil przyął prawego sieprowego na szczękę, a Jędruszczak wykorzystał chwilę i sprowadził go do parteru. W pewnym momencie Milu obrócił pozycję i ostatecznie werdykt podjęli sędziowie. Po ich jednogłośnej decyzji triumfował Mila.

W czwartej walce zwyciężył Dawid "Ambro" Ambroziak, który pokonał Jakuba "Hecmana" Rygla. Hecman nie został dopuszczony przez lekarza do drugiej rundy. To efekt ciosów, jakimi zasypał go Ambroziak w pierwszej rundzie.

Prime Show 2 MMA: Wygrana Ambroziaka, Skolimowski rozniósł Jasia Kapelę

Piąta walka to triumf Macieja Rataja, który pokonała Mikołaja "VanDala" Rdzanka po jednogłośnej decyzji sędziów. Rataj przeważał w całym pojedynku, a pod koniec Rdzanek miał problemy, aby wytrzymać do końca starcia kondycyjnie. "VanDal" potrafił odpowiadać jedynie kopnięciami na łydkę i korpus. Finalnie wygrał Rataj po niejednogłośnej decyzji sędziów.

W szóstej walce Kapela-Skolimowski pierwsze chwile należały do "Skolima", który zasypał rywala gradem ciosów. Później sprowadził go parteru. Jaś Kapela uciekł przeciwnikowi i doszedł do pozycji bocznej i do dosiadu, ale Skolimowski dzielnie się wybronił. Jednak druga runda należała do "Skolima", który złapał Kapelę za szyję przy próbie sprowadzenia do parteru, następnie trafił go kolanem i zaczął zasypywać wściekłymi atakami ciosów. Ostatecznie sędzia przerwał starcie.

W siódmym pojedynku Michał "Bagietka" Gorzelanczyk - Jan "Pacio" Patecki wygrał "Bagietka" i od razu w pierwszej rundzie. Obaj zawodnicy zaczęli od wyprowadzania ostrych ciosów. Patecki sprowadził go do parteru, ale popełnił błąd. Gorzelanczyk wykorzystał potknięcie rywala i wchodząc mu za plecy zaczął duszenie zza pleców, zmuszając Pateckiego do odklepania.

Ósme starcie to triumf Pawła "Tyboriego" Tyburskiego, który w 1. rundzie wygrał z Adamem Soroko. Panowie zaczęli od ostrych ataków, ale "Tybori" wyprowadził potężne uderzenie na wątrobę rywala, który był liczony. Gdy zdołał wrócić Tyburski wyprowadził kolejne ciosy, po których Soroko był liczony kolejne dwa razy i ostatecznie musiał przełknąć gorycz porażki.

Dziewiąta walka należała do Marcina "Polish Zombie" Wrzoska, który pokonał Piotra Kałuskiego. Wrzosek punktował rywala i odskakiwał. Kałuski miał spore problemy z kondycją, ale dotrwał do drugiej rundy. Tam pojedynek zakończył "Polish Zombie", który konsekwentnie obijał lewą nogę rywala, który był liczony, ale dał radę się podnieść. Po chwili znów został posłany na deski i było po wszystkim.

Bombardier zdemolował Stiflera na Prime Show 2 MMA

W dziesiątym starciu oglądaliśmy walkę kobiet: Dominika Rybak vs Klaudia "Klaudusiek" Kapuśniak. Pierwsza runda należała do Kapuśniak, która była o wiele bardziej aktywna. Jednak Rybak zaskoczyła rywalkę w drugiej części. Zawodniczka po kilku ciosach od przeciwniczki, ruszyła na nią z dziką furią i sprowadziła ją na deski, pieczętując zwycięstwo.

Ostatnie dwie walki wieczoru przyniosły sporo emocji. W pierwszej Serigne "Bombardier" Ousmane Dia zmagał się z Damianem "Stiflerem" Zduńczykiem. "Stifler" próbował zaskoczyć przeciwnika latającym kolanem. Jednak "Bombardier" złapał go w locie, obalił i zaczął zasypywać gradem ciosów. Zduńczyk nie miał nic do powiedzenia i sędzia błyskawicznie przerwał walkę.

W walce Parke-Szulakowski Polak pokazał charakter i ogromną wolę walki. Irlandczyk miał przewagę w klatce. W drugiej rundzie posłał przeciwnikowi potężny lewy sierpowy, rozcinając mu łuk brwiowy. Połowa trzeciej rundy przebiegła w parterze, gdzie Szulakowski bronił się przed atakami Parke'a. Na koniec pojedynku "Szuli" był bardzo mocno zakrwawiony, ale ostatecznie przegrał po jednogłośnej decyzji sędziów.

Prime Show 2 MMA: WYNIKI walk

 • Norman "Stormin" Parke vs Grzegorz "Szuli" Szulakowski (MMA) - zwycięstwo Parke'a po jednogłośnej decyzji sędziów
 • Serigne "Bombardier" Ousmane Dia vs Damian "Stifler" Zduńczyk (MMA) - zwycięstwo "Bombardiera" przez TKO w 1. rundzie
 • Dominika Rybak vs Klaudia "Klaudusiek" Kapuśniak (K1 w małych rękawicach) - zwycięstwo Rybak przez TKO w 2. rundzie
 • Marcin "Polish Zombie" Wrzosek vs Piotr Kałuski (K1 w małych rękawicach) - zwycięstwo "Polish Zombie" przez TKO w 2. rundzie
 • Paweł "Tybori" Tyburski vs Adam Soroko (K1 w małych rękawicach) - zwycięstwo "Tyboriego" przez TKO w 1. rundzie
 • Michał "Bagietka" Gorzelanczyk vs Jan "Pacio" Patecki (MMA) - zwycięstwo "Bagietki" przez poddanie w 1. rundzie
 • Jaś Kapela vs Konrad "Skolim" Skolimowski (MMA) - zwycięstwo "Skolima" przez TKO w 2. rundzie
 • Maciej Rataj vs Mikołaj "VanDal" Rdzanek (MMA) - zwycięstwo Rataja po niejednogłośnej decyzji sędziów
 • Jakub "HeCmAn" Rygiel vs Dawid "Ambro" Ambroziak (formuła bokserska) - zwycięstwo "Ambro" przez TKO w 1. rundzie
 • Mateusz "Milu" Mil vs Mikołaj Jędruszczak (MMA) - zwycięstwo "Milu" po jednogłośnej decyzji sędziów
 • Sebastian "Ztrolowany" Nowak vs Marcin "Mielonidas" Makowski (MMA) - zwycięstwo "Ztrolowanego" przez KO w 3. rundzie
 • Szymon "Goryl" Pilanc - Kacper "Kajmano" Kabara (K1 w małych rękawicach) - zwycięstwo "Kajmano" przez TKO w 1. rundzie

RadioZET.pl