Zamknij

Ogłosił powrót na ring, po trzech dniach wycofał się. Tyson Fury kończy karierę

Maciej Walasek
12.08.2022 16:42
Tyson Fury
fot. ADRIAN DENNIS/AFP/East News

Tyson Fury po trzech dniach od ogłoszenia powrotu na ring, zdecydował się na definitywne zakończenie kariery. ogłoszeniu powrotu na ring, zadeklarował, że definitywnie kończy karierę. O swojej decyzji mistrz świata WBC przekazał w dniu swoich 34. urodzin.

Tyson Fury w piątek świętuje 34. urodziny. Tego dnia ogłosił, że ostatecznie nie wróci na ring, ponieważ postanowił pożegnać się z boksem na dobre.

"Ogromne podziękowania dla wszystkich, którzy przez lata mieli wkład w moją karierę i po długich trudnych rozmowach (w końcu) zdecydowałem się odejść dokładnie w dniu 34. urodzin. Mówię >>Bon voyage<<" - napisał w mediach społecznościowych.

Po tej deklaracji Fury ponownie udał się na sportową emeryturę. Jeszcze we wtorek Brytyjczyk zapewniał, że wraca do boksu, aby rozpocząć przygotowania do walki ze swoim rodakiem Derekiem Chisorą. Pojedynek miał być częścią jednej z dwóch trylogii. Drugą miał "napisać", mierząc się z Amerykaninem Deontayem Wilderem.

Tyson Fury zakończył karierę

Fury, niepokonany w ringu, zremisował swoją pierwszą walkę właśnie z Wilderem o tytuł WBC w 2018 roku. W późniejszych pojedynkach wygrał z Amerykaninem w 2020 i 2021 roku. Chisorę pokonał w pierwszych latach głośnej kariery - w 2011 roku na punkty, a w 2014 przez nokaut.

Brytyjczyk w kwietniu, po pokonaniu swojego rodaka Dilliana Whyte'a na stadionie Wembley, przekazał, że obiecał żonie przejście na sportową emeryturę. To wyznanie wydaje się w końcu nabierać mocy. A jeszcze niedawno wydawało się, że panującemu mistrzowi wagi ciężkiej WBC przede wszystkim zależało na walce o unifikację tytułów ze zwycięzcą pojedynku między Ukraińcem Ołeksandrem Usykiem, posiadaczem pasów WBA, IBF i WBO, a Brytyjczykiem Anthonym Joshuą. To wydarzenie zostało zaplanowane na 20 sierpnia w Arabii Saudyjskiej.

Fury stoczył w karierze 33 zawodowe walki, z czego 32 wygrał, a jedną zremisował.

RadioZET.pl/PAP