Zamknij

Nie żyje były reprezentant Bułgarii. 33-letni sportowiec zmarł na COVID-19

16.07.2020 15:48
Nikolai Shterev
fot. Twitter/mat. pras.

Nikołaj Szterew nie żyje. Bułgarski zapaśnik zmarł wskutek komplikacji po zakażeniu COVID-19. Sportowiec walczył z chorobą już od połowy czerwca, nie był w stanie samodzielnie oddychać i w ostatnią środę odszedł w szpitalu. Miał jedynie 33 lata.

O śmierci Nikołaja Szterewa jako pierwszy poinformował portal nova.bg. Reprezentant Bułgarii w zapasach od kilku tygodni przebywał w szpitalu, gdzie oddychał wyłącznie przy pomocy respiratora. Sportowiec przez większość czasu znajdował się w stanie ciężkim. Niestety, lekarze nie zdołali dłużej utrzymać go przy życiu. Bułgar zmarł w wieku zaledwie 33 lat i jest jednym z najmłodszych sportowców, który odszedł z powodu zakażenia koronawirusem.

Nikołaj Szterew najprawdopodobniej zaraził się COVID-19 od swojego ojca - Simeona. Co zaskakujące, mimo podeszłego wieku, tata zapaśnika przeszedł tę chorobę zdecydowanie lżej. Pozbawiony poważniejszych objawów wyzdrowiał dość szybko.

Zobacz także

Nikołaj Szterew nie żyje. 33-letni zapaśnik zmarł na COVID-19

W przeszłości Simeon Szterew również był zapaśnikiem, jednak nie odniósł takich sukcesów jak jego syn, który m.in. ma na swoim koncie mistrzostwo Bułgarii w stylu wolnym, a w 2011 roku wygrał prestiżowy turniej im. Dana Kołowa.

Niestety, kariera Nikołaja zakończyła się w niesławie. W 2019 roku we krwi sportowca została wykryta zakazana substancja, w związku z czym bułgarska federacja zapaśnicza zdecydowała się zawiesić go na cztery lata.

Nikołaj Szterew osierocił dwójkę dzieci - synka i córeczkę.

Zobacz także

RadioZET.pl/nova.bg

Posłuchaj podcastu