Zamknij

Nieoficjalnie: znamy pierwszego rywala Artura Szpilki w MMA

25.04.2022 18:35
07.03.2020 Lomza 10. gala KnockOut Boxing Night n/z Artur Szpilka, Siergiej Radczenko
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Artur Szpilka w debiucie w MMA najprawdopodobniej zmierzy się z zawodnikiem, z którym walczył już w bokserskim ringu. Rywalem „Szpili” ma bowiem zostać Siergiej Radczenko – informuje Super Express.

Artur Szpilka mierzył się z Radczenką w marcu 2020 roku. Była to przedostatnia walka bokserska „Szpili”. Zawodnik pochodzący z Wieliczki na gali KnockOut Boxing Night 10 wygrał z Radczenką, choć werdykt był uznany za bardzo kontrowersyjny. Szpilka dwukrotnie lądował na deskach i był liczony, a sędziowie i tak przyznali mu zwycięstwo. Po walce większość ekspertów uznała, że zwycięstwo należało się Ukraińcowi.

Skandaliczna decyzja sędziów na korzyść Artura Szpilki. Wygrana Polaka

Teraz najprawdopodobniej dojdzie do rewanżu za tamtą walkę. Szpilka ma zmierzyć się z 35-letnim Radczenką w KSW. Jak dowiedział się "Super Express", kontrakt na walkę dotarł już do Ukraińca i teraz jest analizowany przez jego prawnika. Do walki miałoby dojść 18 czerwca, podczas gali KSW 71.

- Walka będzie w wadze ciężkiej, więc nie będę musiał robić dodatkowo kilogramów, bo do kategorii cruiser ścinałem 24 kilogramy. Nie będę grubą świnką, bo nauczyłem się, że to się na nic nie przekłada. Będę ważył spokojnie 102-103 kilogramy i będzie ok - powiedział Szpilka, cytowany przez Super Express.