Zamknij

UFC: Joanna Jędrzejczyk o krok od mistrzowskiej walki. Pada konkretny termin

03.12.2019 14:46
Jędrzejczyk vs Zhang na gali UFC 248
fot. AFP/EAST NEWS

Joanna Jędrzejczyk w marcu 2020 roku może odzyskać pas federacji UFC  w wadze słomkowej. Według nieoficjalnych jeszcze informacji, Polka zmierzy się z broniącą tytułu Chinką Weili Zhang na gali UFC 248.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Polka ostatnią walkę stoczyła 12 października, kiedy jednogłośną decyzją sędziów pokonała Michelle Waterson. Już wtedy stało się jasne, że najbliższą rywalką olsztynianki będzie broniąca mistrzowskiego pasa w kategorii słomkowej Chinka Weili Zhang. Takie zapisy znalazły się w kontrakcie "JJ" z UFC.

Walka Jędrzejczyk vs Zhang na gali UFC 248?

O zestawieniu Jędrzejczyk vs Zhang jako pierwszy poinformował portal MMAFighting.com, a potwierdził je dziennikarz ESPN Brett Okamoto. Do walki miałoby dojść 7 marca na gali UFC 248. Wszystko wskazuje na to, że upadł pomysł organizacji tej gali na PGE Narodowym - federacja planuje przeprowadzić ją w Las Vegas. Kontrakty nie zostały jeszcze podpisane, ale wszystko zmierza w dobrym kierunku.

Joanna Jędrzejczyk była mistrzynią UFC w wadze słomkowej w latach 2015-2017. Tytuł odebrała jej Rose Namajunas. Obecnie pas należy do Weili Zhang, która nie zaznała goryczy porażki w MMA od 20 pojedynków, a ostatnio w świetnym stylu pokonała Jessicę Andrade. Dla Chinki będzie to pierwsza obrona tytułu.

RadioZET.pl/mma.pl