Zamknij

Chcieli zorganizować galę MMA z udziałem nieletnich. Trafili w ręce policji

27.04.2022 20:03
Gala MMA z udziałem nieletnich
fot. Śląska policja

Do trzech lat pozbawienia wolności grozi organizatorom nielegalnych walk MMA z udziałem nieletnich. "Galę", która miała się odbyć w weekend w Chorzowie, w ostatniej chwili udaremniła śląska policja.

Pierwsze sygnały o planach organizacji nielegalnej gali MMA z udziałem nieletnich kryminalni z chorzowskiej komendy uzyskali w piątek 22 kwietnia. Policjanci - jak napisano w komunikacie - uznali tę wiadomość za niewiarygodną i nieprawdopodobną, ale na szczęście postanowili ją sprawdzić. Organizatorzy wydarzenia specjalnie się nie kryli i w mediach społecznościowych stworzyli specjalny profil, na którym ogłaszali kolejne walki, prezentowali oficjalny plakat i informowali o cenniku. Za wejście trzeba było zapłacić 5 zł.

Funkcjonariusze odkryli, że pierwsze walki nieletnich odbyły się w lutym, a po ich "sukcesie" organizatorzy postanowili pójść dalej i sprofesjonalizować swoje wydarzenie. Pomysłodawcami gali byli nastolatkowie - dwóch 18-latków i jeden 17-latek. Wszyscy są już w rękach policji.

Nielegalna gala MMA w Chorzowie

Zatrzymanym mężczyznom grozi do trzech lat pozbawienia wolności, ale konsekwencji nie unikną też nieletni. Każdy z nich za swoje czyny będzie odpowiadał przed sądem rodzinnym.

RadioZET.pl/slaska.policja.gov.pl