Zamknij

Nie żyje pierwszy polski medalista MŚ w boksie. Stoczył ponad 300 walk

Maciej Walasek
05.05.2022 09:42
Zbigniew Kicka nie żyje
fot. Shutterstock

Zbigniew Kicka nie żyje. Były pięściarz zapisał się na kartach polskiego boksu, zdobywając pierwszy medal dla biało-czerwonych na mistrzostwach świata. O jego śmierci poinformował Polski Związek Bokserski.

Zbigniew Kicka rywalizował w wadze półśredniej. Jego największym sukcesem było zdobycie brązowego medalu na mistrzostwach świata w Hawanie w 1974 roku. Krążek był pierwszym wywalczonym medalem dla Polski na imprezie tej rangi. W sumie Kicka stoczył 320 walk, w których odniósł 277 zwycięstwa. Doznał 37 porażek i odnotował sześć remisów.

W swoim dorobku miał też dwa złote i dwa srebrne medale mistrzostw Polski. W 1976 roku był uczestnikiem IO w Montrealu. Wiadomość o jego śmierci potwierdził Polski Związek Bokserski.

Zbigniew Kicka nie żyje

"Dziś rano z ogromnym smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Zbigniewa Kicki. W imieniu Polskiego Związku Bokserskiego oraz całego środowiska bokserskiego pragniemy złożyć kondolencje na ręce rodziny oraz najbliższych Pana Zbigniewa. O uroczystościach pogrzebowych poinformujemy w najbliższym czasie" - czytamy w poście na Facebooku.

Zbigniew Kicka zmarł w wieku 72 lat.

RadioZET.pl