Zamknij

Nie żyje ukraiński mistrz Europy. Oddał życie za swój kraj

24.05.2022 12:29
Aleksander Odincow
fot. Facebook/Міністерство молоді та спорту України

Aleksander Odincow nie żyje. Mistrz Europy i brązowy medalista Pucharu Świata w pankrationie oddał życie za wolną Ukrainę. W mediach społecznościowych poinformowano, że Ukrainiec zginął podczas walk z Rosjanami.

Inwazja Rosji na Ukrainę trwa już blisko trzy miesiące. 24 lutego, z rozkazu Władimira Putina, rosyjskie wojska brutalnie zaatakowały naszych niepodległych sąsiadów i każdego dnia mordują nie tylko ukraińskich żołnierzy, ale również cywli - w tym kobiety, dzieci, a nawet niemowlęta.

Po rosyjskim ataku wielu sportowców z Ukrainy chwyciło za broń i wstąpiło do wojska, by walczyć o wolność i pokój w swojej ojczyźnie. Kilku z nich zapłaciło już za to najwyższą cenę i oddało swoje życie w imię niepodległości ukochanego kraju.

Nie żyje Aleksander Odincow

W najnowszym raporcie Ukraińska Federacja Pankrationu (połączenie boksu i zapasów) poinformowała o śmierci jednego ze swoich zawodników Aleksandara Odincowa. Odincow to mistrz Europy i brązowy medalista Pucharu Świata w pankrationie.

"Z bólem serca ogłaszamy wielką stratę dla naszej sportowej rodziny. Aleksander Odincow, mistrz pankrationu z ukraińskiej Sumy, zginął podczas misji bojowej" - napisano w oświadczeniu UFP.

"Trudno uwierzyć i zaakceptować tę stratę. Rodzinie Aleksandra składamy szczere kondolencje. Łączymy się z Wami w bólu. Aleksander już na zawsze pozostanie w naszej pamięci" - dodali przedstawiciele federacji.

W grudnia, dwa miesiące przed inwazją Rosji na Ukrainę, Aleksander Odincow znalazł się jeszcze na podium mistrzostw swojego kraju. Zmarł w wieku zaledwie 24 lat.

RadioZET.pl