Zamknij

Gwiazda MMA skazana na śmierć. Szef UFC apeluje o pomoc do Donalda Trumpa

08.09.2020 18:06
Navid Afkari skazany na śmierć, szef UFC apeluje do Donalda Trumpa
fot. PAP/EPA

Navid Afkari został skazany przez irański rząd na śmierć za zbrodnię, której prawdopodobnie nie popełnił. Aby ratować zawodnika UFC, szef federacji, Dana White zwrócił się z pomocą do Donalda Trumpa. – Telefon do prezydenta USA to jedyne, co w tej sytuacji przyszło mi do głowy – powiedział.

Navid Afkari został skazany na śmierć przez irański rząd, który oskarżył go o udział w antyrządowych protestach oraz zabójstwo pracownika z firmy wodociągowej w Iranie, Hassana Torkamana – podaje „Mirror”. Zdaniem rodziny sportowca, Afkari nikogo nie zabił, a do winy miał przyznać się po torturach.

Jeśli taka byłaby prawda, to Irańczyk straci życie tylko i wyłącznie za uczestniczenie w antyrządowych protestach. On i jego bracia, którzy także wzięli udział w wydarzeniu i dostali łącznie 81 lat kary więzienia. Dana White, szef federacji UFC postanowił zareagować u prezydenta Stanów Zjednoczonych, Donalda Trumpa.

Zawodnik UFC skazany na śmierć. Reakcja Donalda Trumpa

- Jedyne, co mi przyszło do głowy, to zadzwonić do prezydenta i sprawdzić, czy mógłby pomóc temu człowiekowi – przekonywał White.

Donald Trump ma przyjrzeć się sprawie i ocenić, czy będzie w stanie coś zrobić, aby uratować 27-latka.

- Słyszałem, że Iran chce stracić wielką gwiazdę MMA, 27-letniego Navida Afkariego, którego jedynym przewinieniem był udział w antyrządowej demonstracji. Protestowano przeciwko pogarszającej się sytuacji gospodarczej kraju i inflacji – napisał prezydent USA na Twitterze.

Matka skazanych zaapelowała o pomoc każdego, kto byłby w stanie udowodnić niewinność jej synów w sprawiedliwym procesie. Na tę chwilę irańskie służby nie ustaliły konkretnej daty egzekucji Afkariego.

RadioZET.pl/mirror.co.uk