Zamknij

Narodowa Gala Boksu 2018: KARTA WALK - Szpilka, Najman, Ugonoh

Andreas Nicolaides
25.05.2018 07:00
Narodowa Gala Boksu 2018
fot. Andreas Nicolaides/RadioZET.pl

Karta walka Narodowa Gala Boksu - walki tego wydarzenia zapowiadają się niezwykle emocjonująco. W ringu wystąpią m.in. Artur Szpilka czy Izu Ugonoh. Karta walk gali Marcina Najmana - Boxing Night 14 to jednak nie wszystko. Narodowa Gala Boku to także duże wydarzenie muzyczne.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Narodowa Gala Boksu 2018 - Boxing Night 14. Kiedy? Gala odbędzie się 25 maja na PGE Narodowym. W walce wieczoru Mariusz Wach zmierzy się z Erikiem Moliną. Równie emocjonująco co walka Wach - Molina zapowiada się pojedynek Artura Szpilki. Ten skrzyżuje rękawice z Dominickiem Guinnem. Izu Ugonoh z kolei powalczy z Fedym Kassim. Uwagę kibiców przyciąga też starcie z udziałem organizatora Narodowej Gali Boksu 2018 - Marcin Najman vs. Rihards Bigis. W ringu zobaczymy też m.in. Ewę Piątkowską, Rafała Jackiewicza, a także zawodników MMA, w tym Piotra Hallmanna.

Narodowa Gala Boksu 2018: walki, karta walk

Walka Szpilka - Guinn będzie dla "Szpili" pierwszą od 2014 roku w Polsce. W listopadzie tamtego roku pokonał Tomasza Adamka. Później stoczył pięć walk, dwie ostatnie jednak przegrał - z Deontayem Wilderem w walce o mistrzowski pas federacji WBC, a następnie z Adamem Kownackim. Po tej walce wpadł w depresję, o czym opowiadał w wywiadzie z nami. Teraz czas na starcie Szpilka - Guinn.

- Jestem przekonany, że wszystko co najgorsze jest już za mną i teraz będzie tylko lepiej. Najważniejsze, że ta ręka jest zdrowa. Miałem cztery operacje, myślałem, że jestem w d***e, ale tak nie jest. Cieszę się strasznie. Czekam na 25 maja, na powrót na Narodowy, na galę, która zapowiada się świetnie - powiedział nam Artur Szpilka.

NGB

Narodowa Gala Boksu 2018 - Boxing Night 14: data

Walki na Narodowej Gali Boksu 2018 to nie wszystko. Boxing Night 14 będzie połączeniem wydarzenia sportowego i muzycznego. Na scenie pojawią się Edyta Górniak, Kombii i Liroy. Bilety na Narodową Galę Boksu 2018 są w sprzedaży na stronie KupBilet i Eventim.

Karta walk Narodowej Gali Boksu 2018

Walki Boxing Night 14:

Alexas Kubicki - Wiktoria Labus
Łukasz Jarosz - Michał Wlazło
Igor Kołacin - Wendell Roche
Piotr Hallmann - Damien Lapilus
Tomasz Sarara - Tomasz Mozny
Rafał Jackiewicz - Robert Świerzbiński
Robert Talarek - Norbert Dąbrowski
Marcin Najman - Richars Bigis
Izu Ugonoh - Fred Kassi
Ewa Piątkowska - Maria Lindberg
Artus Szpilka - Dominick Quinn

Narodowa Gala Boksu 2018 i walka Szpilka - Guinn live online. Boxing Night 14 już 25 maja.

RadioZET.pl/AN