Zamknij

Drakońska kara dla Marcina Najmana. Fame MMA wydało oświadczenie

23.11.2020 19:13
Marcin Najman usłyszał karę w Fame MMA
fot. TOMASZ RADZIK/AGENCJA SE/East News

Marcin Najman został dożywotnio zdyskwalifikowany z Fame MMA za skandaliczne zachowanie i złamanie zasad w walce z Kasjuszem "Don Kasjo" Życińskim na gali Fame MMA 8. Federacja wydała oświadczenie w tej sprawie.

Marcin Najman na gali Fame MMA 8 mierzył się z Kasjuszem "Don Kasjo" Życińskim. Kilka dni wcześniej uczestnik reality show "Warsaw Shore - Ekipa z Warszawy" oskarżył "El Testosterona" o romans z Esmeraldą Godlewską i już wtedy stało się jasne, że będzie to jeden z głównych punktów zapalnych pomiędzy tymi zawodnika. Najman i Godlewska zapowiedzieli pozwy przeciwko "Don Kasjo".

Były mistrz Europy w kickboxingu mógł wszystko wyjaśnić rywalowi w klatce Fame MMA, ale zamiast tego, wdał się z nim w bójkę. Walka miała się odbyć na zasadach boksu, a Najman najpierw obalił rywala, a potem zaczął go kopać. Sędzia przerwał pojedynek, a "El Testosteron" nadal chciał się bić. Nie pozwolili na to ochroniarze.

Oświadczenie Fame MMA ws. kary dla Marcina Najmana

Marcin Najman został zdyskwalifikowany, a federacja Fame MMA zapowiedziała konsekwencje. W poniedziałek wydano oświadczenie, w którym czytamy, że "El Testosteron", który i tak miał kończyć karierę, został dożywotnio zdyskwalifikowany z Fame MMA, prawdopodobnie nie otrzyma honorarium, a część jego wypłaty przejdzie na konto "Don Kasjo".

"W stosunku do Pana Marcina Najmana zastosowana zostanie najsurowsza z możliwych kar polegających na dożywotniej dyskwalifikacji jego osoby z jakiejkolwiek aktywności związanej z Federacją FAME MMA. Nadto, w związku z nieakceptowalnym, niesportowym zachowaniem oraz rażącym naruszeniem zapisów umowy, która stanowiła podstawę jego udziału w gali FAME MMA 8, Federacja podjęła decyzję o podjęciu kroków prawnych, polegających na rozwiązaniu ze skutkiem natychmiastowym wyżej wskazanej umowy z wyłącznej winy Pana Marcina Najmana, co w konsekwencji doprowadzi do niewypłacenia całości honorarium, jakie miał otrzymać z tego tytułu od FAME MMA. Jednocześnie Federacja podjęła decyzję o przekazaniu części przedmiotowej kwoty pieniężnej Panu Kasjuszowi Życińskiemu. Pozostała część honorarium zostanie przekazana Polskiemu Związkowi MMA (PZMMA) w celu wsparcia młodych i utalentowanych amatorów sztuk walk" - napisano w oświadczeniu.

Oświadczenie Fame MMA ws. trenera Najmana

Jeszcze większe problemy może mieć trener Najmana, który po walce rzucił się na Życińskiego. "W związku z uzasadnionym podejrzeniem bezprawności czynów, jakie popełnił Pan Damian Herczyk w stosunku do Pana Kasjusza Życińskiego, Federacja skieruje do prokuratury zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez Pana Damiana Herczyka" - napisano. On także zostałdożywotnio zdyskwalifikowany.

ZOBACZ TAKŻE:

RadioZET.pl