Zamknij

Kłopoty Najmana z MMA-VIP. Kolejny partner zrezygnował

11.01.2022 19:07
Marcin Najman
fot. Marcin Najman/Instagram screen

Wodna Służba Ratownicza, która miała być jednym ze sponsorów gali MMA-VIP 4 zrezygnowała ze współpracy. Głównym powodem jest decyzja federacji, która jako "nowego bossa" ogłosiła byłego gangstera Andrzeja Zielińskiego ps. "Słowik".

Marcin Najman w ubiegłym tygodniu w czasie konferencji prasowej przed galą MMA-VIP 4 zszokował sportową Polskę. "El Testosteron" ogłosił, że nowym wspólnikiem i szefem federacji został Andrzej Zieliński ps. "Słowik".
Były gangster działający w przeszłości w mafii pruszkowskiej pojawił się na scenie w masce przy muzyce z filmu "Ojciec chrzestny". Po tej decyzji na Najmana wylała się fala krytyki, która zapoczątkowała problemy dla organizacji.

Pierwotnie MMA-VIP 4 miała odbyć się w Kielcach, ale gdy tylko potwierdzono zatrudnienie "Słowika" jeden z kieleckich radnych Marcin Stępniewski poinformował, że miasto "wstępnie wycofało się z podpisania umowy z MMA-VIP". Ostatecznie Kielce wycofały się z projektu.

Problemy Najmana. MMA-VIP 4 straciło partnera

- Współpraca z byłymi gangsterami takimi jak "Słowik" to coś obrzydliwego dlatego dziwie się, że było to rozważane - napisał Stępniewski na Twitterze.

Nieco później MMA-VIP napotkała kolejne problemy na swojej drodze.  Wodna Służba Ratownicza, która w wydarzeniu miała odpowiadać za bezpieczeństwo ratownicze, również postanowiła zrezygnować z udziału w tym przedsięwzięciu.

- Codziennie podejmujemy współpracę z różnymi partnerami, świadcząc dla nich usługi zabezpieczenia ratowniczego. Jakiś czas temu jednym z nich została spółka MMA-VIP Sp. z o.o. W momencie ustalania zasad nie mieliśmy wiedzy na temat gości specjalnych i osób uczestniczących w wydarzeniu. Organizator nie ma obowiązku informować nas o innych partnerach biznesowych. Jednakże w obliczu obecnych informacji podjęliśmy decyzję o wycofaniu się ze współpracy z MMA-VIP Sp. z o.o. Skierowaliśmy w tej sprawie pismo do zarządu spółki - zakomunikowano w oświadczeniu.

RadioZET.pl