Zamknij

Mistrz przegrał walkę z chorobą. "9 na 10 lekarzy usłyszy o niej po raz pierwszy"

15.10.2022 10:38

Aleksandros Nikolaidis nie żyje. Wicemistrz olimpijski w taekwondo zmarł trzy dni przed swoimi 43. urodzinami. Grecki sportowiec w pożegnalnej wiadomości opowiedział o walce z ciężką chorobą.

Aleksandros Nikolaidis nie żyje
fot. Aleksandros Nikolaidis/Instagram screen

Aleksandros Nikolaidis dwukrotnie wywalczył srebrny medal igrzysk olimpijskich. Najpierw zdobył krążek na IO w Atenach w 2004 roku w kategorii powyżej 80 kg, a cztery lata później osiągnął sukces w Pekinie. W swojej kolekcji miał także medal mistrzostw świata (1996), czy mistrzostw Europy (1996, 1997 i 2008).

W piątek media społecznościowe obiegła przykra informacja o śmierci Nikolaidisa. Od dwóch lat grecki sportowiec cierpiał na rzadko spotykany nowotwór. Na jego kontach opublikowano pożegnalną wiadomość, w której pożegnał się z kibicami, opowiadając o walce z chorobą.

Aleksandros Nikolaidis nie żyje

"Jeśli to czytasz, to znaczy, że jestem już w lepszym miejscu. Przez dwa lata toczyłem dręczącą walkę z rakiem. Chorowałem na rzadki typ NUT, o którym dziewięciu na dziesięciu greckich lekarzy czytających tę wiadomość prawdopodobnie słyszy po raz pierwszy w życiu. Mój lekarz poruszył niebo i ziemię, aby mnie uratować. Nigdy nie pytałem, dlaczego padło na mnie, bo może to dopaść każdego. Odchodzę jako szczęśliwy człowiek. Moje marzenia się spełniły" - czytamy.

Aleksandros Nikolaidis 17 października świętowałby 43. urodziny. Profesjonalną karierę zakończył w 2014 roku i zajął się polityką. Pełnił funkcję rzecznika prasowego w greckiej partii Syriza.

RadioZET.pl