Mike Tyson wyjawił szokujące fakty z dzieciństwa: Zostałem zgwałcony

Andreas Nicolaides
27.07.2017 10:00
ons.pl
fot. Mike Tyson

Mike Tyson, jeden z najlepszych i najbardziej znanych pięściarzy w historii boksu, wyjawił szokujące fakty z dzieciństwa. W wieku ośmiu lat padł ofiarą gwałtu.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

O traumatycznych wydarzeniach opowiedział w programie „E:60”. Wyjawił, że gwałciciel podszedł do niego na ulicy, zaciągnął do budynku, gdzie później wykorzystał seksualnie. 

Tamto wydarzenie miało ogromny wpływ na jego dalsze życie i ukształtowanie charakteru. Tyson zasłynął w boksie nie tylko ogromnym talentem, ale też agresywnym stylem walki. Do historii przeszło jego starcie z Evanderem Holyfieldem, podczas którego odgryzł rywalowi kawałek ucha.

Sam siedział za gwałt

Tyson w 1991 roku był oskarżony o gwałt na 18-letniej dziewczynie. Rok później został skazany na sześć lat więzienia, wyszedł po trzech - za dobre sprawowanie.

W zawodowym ringu zadebiutował w 1985 roku. 19 pierwszych walk wygrał przez nokaut, z czego aż 12 w pierwszej rundzie. W listopadzie 1986 roku sięgnął po tytuł WBC i tym samym został najmłodszym mistrzem świata w historii wagi ciężkiej. Łącznie stoczył 58 walk zawodowych, z czego wygrał 50.

RadioZET.pl/AN