Zamknij

Mike Tyson zdradził datę kolejnej walki. Rywalem Evander Holyfield?

18.03.2021 09:07
Mike Tyson
fot. USA TODAY Network/Sipa USA/East News

Mike Tyson potwierdził, że 29 maja wraca na ring. Legendarny pięściarz nie zdradził nazwiska rywala, ale wszystko wskazuje na to, że będzie nim Evander Holyfield.

  • Mike Tyson już 29 maja stoczy kolejną walkę pokazową. Datę potwierdził sam pięściarz
  • Jego rywalem będzie najprawdopodobniej Evander Holyfield, choć nie zostało to jeszcze oficjalnie potwierdzone
  • Dla Tysona będzie to druga w ostatnim czasie walka. W listopadzie 2020 roku mierzył się z Royem Jonesem Juniorem

Mike Tyson stoczy niebawem drugą walkę po powrocie z emerytury. W listopadzie 2020 roku "Żelazny Mike" zmierzył się w pokazowym pojedynku z Royem Jonesem Juniorem. To starcie zakończyło się remisem, ale przyciągnęło przed telewizory mnóstwo fanów.

Tyson vs Holyfield: Kiedy walka? DATA, GODZINA

Jeszcze większym zainteresowaniem powinna cieszyć się kolejna walka. 29 maja Tyson znów ma pojawić się w ringu. Jeśli potwierdzą się wcześniejsze doniesienia, skrzyżuje rękawice z Evanderem Holyfieldem.

W przeszłości Tyson i Holyfield walczyli ze sobą dwukrotnie. Za każdym razem lepszy był ten drugi. Najpierw pokonał Tysona przez TKO w 11. rundzie, później "Żelazny Mike" został zdyskwalifikowany za ugryzienie rywala.

Mike Tyson uznawany jest za jednego z najlepszych pięściarzy w historii. Był dwukrotnym mistrzem świata czterech najważniejszych federacji: WBO, WBC, IBF i WBA. Zdobył tytuł jako najmłodszy pięściarz w historii, mając zaledwie 20 lat, 4 miesiące i 22 dni.