Zamknij

Mike Tyson vs Roy Jones Jr. - WYNIKI GALI: Kto wygrał w walce wieczoru?

29.11.2020 09:00
Mike Tyson vs Roy Jones Jr.
fot. Shutterstock

Mike Tyson vs Roy Jones Jr. - WYNIKI GALI: Kto wygrał w walce wieczoru? Jaki był wynik walki Tyson - Jones Jr.? Karta walk gali Mike Tyson - Roy Jones Jr. - jakie są wyniki walk?

54-letni amerykański bokser Mike Tyson zremisował z trzy lata młodszym rodakiem Royem Jonesem Juniorem w pokazowym pojedynku w Los Angeles. Byli mistrzowie świata walczyli przez osiem dwuminutowych rund, a dochód przeznaczono na cele charytatywne.

- To jeszcze lepsze niż walka o mistrzostwo. Możemy zrobić coś dobrego dla świata. Trzeba to powtórzyć - powiedział po walce Tyson, który wrócił na ring po 15-letniej przerwie.

Zobacz także

Mike Tyson vs Roy Jones Jr. - WYNIKI GALI: Kto wygrał w walce wieczoru?

Relacjonująca pojedynek agencja AP oceniła, że najmłodszy w historii mistrz świata wagi ciężkiej - Tyson miał 20 lat, gdy w 1986 roku wygrywał z Trevorem Berbickiem - nawiązywał momentami do niezwykłych występów z przeszłości.

- Robił wszystko, żeby pokazać formę, która uczyniła z niego legendę w oczach całego pokolenia kibiców boksu - napisano.

Klasę rywala docenił również Jones Jr., który w 2018 zakończył karierę, wcześniej zostając mistrzem świata wagi średniej, super średniej, półciężkiej i ciężkiej.

- Ciosy na ciało zdecydowanie zebrały swoje żniwo. Przyjmować ciosy Mike'a - to coś niezwykłego. Jestem zadowolony z remisu. Może uda nam się to powtórzyć - powiedział.

- Wyprowadziłem dobre ciosy, a ty wszystkie przyjąłeś. Szanuję to - zwrócił się z kolei do rywala Tyson.

Jones wystąpił w spodenkach i rękawicach upamiętniających tragicznie zmarłego w wypadku śmigłowca Kobe Bryanta. Tyson boksował w typowych dla siebie czarnych spodenkach.

Gala w Los Angeles, na którą składały się także inne walki oraz występy artystyczne, odbyła się bez udziału kibiców z powodu pandemii koronawirusa.

WYNIKI GALI MIKE TYSON VS ROY JONES JR.:

KARTA GŁÓWNA

Mike Tyson (220 lbs/99.8 kg) zremisował z Royem Jonesem Juniorem (210 lbs/95.2 kg)

Jake Paul pokonał Nate'a Robinsona przez nokaut w 2. rundzie;

Badou Jack pokonał Blake'a McKernana jednogłośną decyzją sędziów (3 x 80-72);

Jamaine Ortiz pokonał Sulaimana Segawę przez nokaut w 7. rundzie.

KARTA WSTĘPNA

Edward Vasquez pokonał Irvina Gonzaleza przez niejednogłośną decyzję sędziów (77-75, 75-77, 77-75)

RadioZET.pl