Zamknij

Kowalkiewicz vs Waterson na UFC 235. Amerykanka marzyła o walce z Polką

Krzysztof Sobczak
29.03.2019 09:00
Michelle Waterson rywalką KAroliny Kowalkiewicz
fot. Instagram/Michelle Waterson

Michelle Waterson będzie rywalką Karoliny Kowalkiewicz na gali UFC 235, która odbędzie się 30 marca w Filadelfii. Amerykanka przyznała, że marzyła o starciu z Polką, a ewentualne zwycięstwo ma dać jej przepustkę do walki mistrzowskiej w wadze słomkowej.

Zagłosuj

Kto wygra walkę?

Liczba głosów:

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Michelle Waterson zadebiutowała w UFC 17 grudnia 2016 roku, kiedy poddała Paige VanZant. Następnie przyszły dwie porażki z gwiazdami tej kategorii - aktualną mistrzynią Rose Namajunas i Tecią Torres. W starciu z Kowalkiewicz będzie się starała przedłużyć swoją passę dwóch kolejnych wygranych - z Cortney Casey i Felice Herrig.

Zobacz także

Karolina Kowalkiewicz również w przeszłości pokonywała Namajunas i Herrig, ale w ostatniej walce nie dotrwała nawet do końca pierwszej rundy. Polka przegrała przez nokaut z Jessicą Andrade. Dla Waterson ewentualne zwycięstwo ma być kluczem do pojedynku o pas.

- Czekaliśmy na walkę z Karoliną. Walczyła z najlepszymi i potencjalna wygrana z nią da mi to czego pragnę, czyli walkę o tytuł mistrzowski – to mój cel. Dużo można dowiedzieć się o osobie po tym jak zachowują się po przegranej. Oglądaliśmy sporo walk Karoliny – zawsze wraca po przegranych w dobrym stylu, lepsza i silniejsza. Oczekuję więc walki z ulepszoną wersją Karoliny po przegranej przez nokaut - powiedziała Waterson.

Michelle Waterson - kim jest rywalka Karoliny Kowalkiewicz?

Media zapowiadają walkę Kowalkiewicz vs Waterson jako "najpiękniejsze starcie w historii UFC". Amerykanka, oprócz MMA, zajmuje się modelingiem i aktorstwem, chociaż nie ma jeszcze w swoim dorobku dużej roli, były to jedynie epizody.

RadioZET.pl/mmarocks.pl/KS