Zamknij

Michał Materla żegna się z KSW, ale nie z MMA. Wiemy, gdzie będzie walczył

07.04.2021 19:01
Michał Materla żegna się z KSW
fot. Adam Jankowski/REPORTER/EastNews

Michał Materla po 15 latach odchodzi z KSW. - Dużo zdrowia zostawiłem w klatce i na pewno część mojego serca już tam zostanie - napisał w mediach społecznościowych. "Cipao" będzie kontynuował swoją karierę w EFM Show.

  • Michał Materla, były mistrz w wadze średniej, odchodzi z KSW
  • Popularny "Ciapo" pożegnał się z organizacją i podziękował za zaufanie Maciejowi Kawulskiemu i Martinowi Lewandowskiemu
  • Materla swoją karierę będzie kontynuował w EFM Show

Michał Materla jest legendą KSW. Pierwszą walkę stoczył na KSW 6 w 2006 roku, kiedy gale odbywały się jeszcze w formule turnieju. Sześć lat później pokonał Jaya Silvę i sięgnął po pas mistrzowski w wadze średniej, którego nie oddał do 2015 roku. Wówczas pokonał go Mamed Chalidow. Ostatni raz w klatce KSW pojawił się 14 listopada ubiegłego roku, gdy w pierwszej rundzie znokautował go Roberto Soldić.

Pojedynki z Jay'em Silvą i Chalidowem nie były jedynymi, które przeszły do historii Konfrontacji Sztuk Walki. Popularny "Cipao" na rozkładzie ma także m.in. Damiana Janikowskiego i weteranów UFC Rousimara Palharesa, Paulo Thiago i Rodneya Wallace'a. Po 15 latach Materla postanowił jednak rozstać się z KSW.

Michał Materla odchodzi z KSW

"Dziękuje za te wszystkie lata! Za emocje i możliwość stoczenia 25 pojedynków. To była długa i wyboista droga, ale na końcu zostają wspaniałe wspomnienia! Dużo zdrowia zostawiłem w klatce i na pewno część mojego serca już tam zostanie" - napisał w mediach społecznościowych.

Co teraz będzie robił Michał Materla? - Na dzień dzisiejszy jestem tylko związany z organizacją EFM Show, więc możecie spodziewać się walk za granicą i w Polsce. Kontrakt z KSW wygasł, nie ma go - mówił w rozmowie z Maciejem Turskim w WP Sportowe Fakty.

"Cipao" zdążył już zadebiutować w nowej organizacji (EFM, poprzednik EFM Show), ale wtedy był jeszcze związany z KSW. W czerwcu 2020 roku pokonał w pierwszej rundzie Austriaka Wilhelma Otta.

RadioZET.pl/WP Sportowe Fakty