Zamknij

Michał Materla wystąpi na gali EFM Show 2. Znamy datę walki "Cipao"

08.04.2021 18:43
Michał Materla wystąpi na gali EFM Show 2
fot. Wojciech Strozyk/REPORTER/EastNews

Michał Materla, który po 15 latach rozstał się z KSW, szykuje się do obrony mistrzowskiego pasa federacji EFM Show w wadze średniej. Poznaliśmy już datę tego pojedynku, ale na rywala "Cipao" przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. Kiedy najbliższa walka Michała Materli w EFM Show?

  • Michał Materla wystąpi na gali EFM Show 2
  • Druga gala nowo powstałej federacji MMA odbędzie się poza granicami Polski
  • Kiedy i gdzie będzie walczył "Cipao"? [DATA, TERMIN, MIEJSCE]

Michał Materla w środę pożegnał się z federacją KSW. "To była długa i wyboista droga, ale na końcu zostają wspaniałe wspomnienia! Dużo zdrowia zostawiłem w klatce i na pewno cześć mojego serca już tam zostanie" - napisał w mediach społecznościowych. Teraz przed byłym mistrzem Konfederacji Sztuk Walki w wadze średniej nowe wyzwania - karierę będzie kontynuował w nowo powstałej federacji EFM Show, której jest udziałowcem.

Nowa marka na rynku mieszanych sztuk walki bazuje na doświadczeniach EFM. Materla stoczył dla tej organizacji jedną walkę, w czerwcu 2020 roku, i od razu sięgnął po tytuł - pokonał wówczas w pierwszej rundzie Austriaka Wilhelma Otta. Aktualnie "Cipao" szykuje się do obrony pasa. Wiemy już, kiedy i gdzie dojdzie do tego starcia.

EFM Show 2. Kiedy walka Michała Materli?

Michał Materla pojawi się na gali EFM Show 2. Wydarzenie odbędzie się 5 czerwca w Sofii w Bułgarii. Kto będzie jego rywalem?

"Będzie to wyższej kategorii przeciwnik, europejska klasa. Przy czym Wilhelm Ott to też nie był taki ogórek. Swego czasu zdobył dwa pasy w Austrii. Michała będziemy jednak nadal pchać w kierunku europejskim i konfrontować go zgodnie z naszą filozofią z najlepszymi zawodnikami, którzy są dostępni dla nas w Europie" - mówił Nikodem Sawicki, jeden z właścicieli EFM Show.

Pierwsza gala EFM Show została zaplanowana na 9 kwietnia.

RadioZET.pl/efmshow.com/mmarocks.pl