Media: Polscy pięściarze kandydatami do walki z Joshuą

Krzysztof Sobczak
17.04.2019 14:15
Anthony Joshua
fot. AP/Associated Press/East News

Kilku pięściarzy przymierzanych jest do walki z mistrzem świata wagi ciężkiej Anthonym Joshuą po dopingowej wpadce Jarrella Millera. W międzynarodowych mediach pojawiają się nazwiska m.in. Luisa Ortiza, Kubata Pulewa, Adama Kownackiego i Artura Szpilki.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

Pierwszego czerwca w nowojorskiej Madison Square Garden Brytyjczyk Joshua (22-0, 21 KO) miał zadebiutować na amerykańskich ringach w pojedynku z miejscowym pięściarzem Millerem (23-0-1, 20 KO). Tymczasem okazało się, że Miller, który w latach 2017-2018 wygrywał z Mariuszem Wachem i Tomaszem Adamkiem, został przyłapany na stosowaniu niedozwolonego środka - endurobolu.

Joshua jest mistrzem świata federacji WBA, IBF, WBO i IBO. Oficjalnie walka nie została odwołana, promotor Millera Dimitri Salita poinformował, że nie przerwał on treningów, ale organizatorzy gali poszukują już nowego przeciwnika.

Kto rywalem Joshuy? Adam Kownacki zaprzecza

Na liście potencjalnych kandydatów pojawiają się coraz to kolejni zawodnicy, m.in.: Kubańczyk Ortiz (31-1, 26 KO), Bułgar Pulew (27-1, 14 KO), Amerykanin Michael Hunter (16-1, 11 KO), Brytyjczycy Dillian Whyte (25-1, 18 KO) i Joe Joyce (8-0, 8 KO), Kownacki (19-0, 15 KO) czy Szpilka (22-3, 15 KO).

Adam Kownacki już zdążył zdementować te rewelacje mediów. - Mam swój plan. Nie ma czasu na odpowiednie przygotowanie do czerwcowej walki z Joshuą - zacytował słowa pięściarz dziennikarz Przemysław Garczarczyk.

RadioZET.pl/PAP/KS