Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Media: Polscy pięściarze kandydatami do walki z Joshuą

17.04.2019 14:15
sport

Kilku pięściarzy przymierzanych jest do walki z mistrzem świata wagi ciężkiej Anthonym Joshuą po dopingowej wpadce Jarrella Millera. W międzynarodowych mediach pojawiają się nazwiska m.in. Luisa Ortiza, Kubata Pulewa, Adama Kownackiego i Artura Szpilki.

Anthony Joshua fot. AP/Associated Press/East News

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Pierwszego czerwca w nowojorskiej Madison Square Garden Brytyjczyk Joshua (22-0, 21 KO) miał zadebiutować na amerykańskich ringach w pojedynku z miejscowym pięściarzem Millerem (23-0-1, 20 KO). Tymczasem okazało się, że Miller, który w latach 2017-2018 wygrywał z Mariuszem Wachem i Tomaszem Adamkiem, został przyłapany na stosowaniu niedozwolonego środka - endurobolu.

Joshua jest mistrzem świata federacji WBA, IBF, WBO i IBO. Oficjalnie walka nie została odwołana, promotor Millera Dimitri Salita poinformował, że nie przerwał on treningów, ale organizatorzy gali poszukują już nowego przeciwnika.

Kto rywalem Joshuy? Adam Kownacki zaprzecza

Na liście potencjalnych kandydatów pojawiają się coraz to kolejni zawodnicy, m.in.: Kubańczyk Ortiz (31-1, 26 KO), Bułgar Pulew (27-1, 14 KO), Amerykanin Michael Hunter (16-1, 11 KO), Brytyjczycy Dillian Whyte (25-1, 18 KO) i Joe Joyce (8-0, 8 KO), Kownacki (19-0, 15 KO) czy Szpilka (22-3, 15 KO).

Adam Kownacki już zdążył zdementować te rewelacje mediów. - Mam swój plan. Nie ma czasu na odpowiednie przygotowanie do czerwcowej walki z Joshuą - zacytował słowa pięściarz dziennikarz Przemysław Garczarczyk.

RadioZET.pl/PAP/KS

Oceń