Mayweather vs McGregor: PPV wykupiło 4,6 mln widzów. 28 razy więcej obejrzało walkę nielegalnie

27.09.2017 10:12
sport

Jak poinformował magazyn "Forbes", walkę Floyd Mayweather Jr - Conor McGregor obejrzało nielegalnie aż 132 miliony widzów na całym świecie. Według oficjalnych danych, pojedynek śledziło 4,6 miliona widzów.

Mayweather vs McGregor fot. PAP/EPA

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Walkę można było oglądać w systemie pay-per-view. W Stanach Zjednoczonych za tę przyjemność trzeba było zapłacić blisko 100 dolarów, w Wielkiej Brytanii i Irlandii 30 dolarów, a dla porównania w Polsce 40 zł (ok. 11 dolarów). Na zakup legalnej transmisji zdecydowało się 4,6 miliona kibiców, co było rekordem sprzedaży PPV.

Tymczasem firma VFT Solutions zajmująca się badaniem nielegalnych przekazów telewizyjnych w mediach społecznościowych wyliczyła, że starcie pięściarza z zawodnikiem MMA obejrzało co najmniej... 132 miliony widzów, z czego 42 procent w Stanach Zjednoczonych! Ta liczba może być znacznie wyższa, gdyż VFT bada jedynie trzy serwisy: Facebook, Periscope oraz YouTube.

Według danych, w sieci pojawiło się aż 6 977 nielegalnych transmisji, ale rzeczywiście mogło być ich znacznie więcej, bowiem nie prześledzono wszystkich stron zajmujących się streamingiem.

Do pierwszej w historii walki zawodowego pięściarza Floyda Mayweathera Jr z gwiazdą MMA Conorem McGregorem doszło 26 sierpnia w Las Vegas. Amerykanin wygrał przez techniczny nokaut w 10. rundzie.

RadioZET.pl/Forbes/KS

Oceń