Mayweather vs McGregor: PPV wykupiło 4,6 mln widzów. 28 razy więcej obejrzało walkę nielegalnie

Krzysztof Sobczak
27.09.2017 10:12
Mayweather vs McGregor
fot. PAP/EPA

Jak poinformował magazyn "Forbes", walkę Floyd Mayweather Jr - Conor McGregor obejrzało nielegalnie aż 132 miliony widzów na całym świecie. Według oficjalnych danych, pojedynek śledziło 4,6 miliona widzów.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Walkę można było oglądać w systemie pay-per-view. W Stanach Zjednoczonych za tę przyjemność trzeba było zapłacić blisko 100 dolarów, w Wielkiej Brytanii i Irlandii 30 dolarów, a dla porównania w Polsce 40 zł (ok. 11 dolarów). Na zakup legalnej transmisji zdecydowało się 4,6 miliona kibiców, co było rekordem sprzedaży PPV.

Zobacz także

Tymczasem firma VFT Solutions zajmująca się badaniem nielegalnych przekazów telewizyjnych w mediach społecznościowych wyliczyła, że starcie pięściarza z zawodnikiem MMA obejrzało co najmniej... 132 miliony widzów, z czego 42 procent w Stanach Zjednoczonych! Ta liczba może być znacznie wyższa, gdyż VFT bada jedynie trzy serwisy: Facebook, Periscope oraz YouTube.

Według danych, w sieci pojawiło się aż 6 977 nielegalnych transmisji, ale rzeczywiście mogło być ich znacznie więcej, bowiem nie prześledzono wszystkich stron zajmujących się streamingiem.

Do pierwszej w historii walki zawodowego pięściarza Floyda Mayweathera Jr z gwiazdą MMA Conorem McGregorem doszło 26 sierpnia w Las Vegas. Amerykanin wygrał przez techniczny nokaut w 10. rundzie.

RadioZET.pl/Forbes/KS