Zamknij

Kontrakt podpisany! Będzie walka McGregor - Mayweather

Andreas Nicolaides
18.05.2017 11:57
Floyd Mayweather
fot. PAP/EPA

Już wkrótce dojdzie do pojedynku, w którym zmierzą się niepokonany na zawodowym ringu amerykański bokser Floyd Mayweather oraz gwiazdor mieszanych sztuk walki Irlandczyk Conor McGregor - poinformował szef UFC (Ultimate Fighting Championship) Dana Frederick White.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

- Kontrakt na walkę podpisał już McGregor, teraz będziemy rozmawiać z Mayweatherem. Połowa drogi za nami - powiedział White, szef największej na świecie organizacji MMA w wywiadzie dla stacji telewizyjnej TNT.

McGregor potwierdził swoją decyzję na portalu społecznościowym, oświadczając, że spodziewa się teraz pozytywnej reakcji Mayweathera i jego promotora Ala Haymona.

Jeszcze nie wiadomo, kiedy i gdzie pojedynek dojdzie do skutku.

Urodzony 24 lutego 1977 w Grand Rapids Mayweather zakończył bokserską karierę w 2015 roku, będąc niepokonanym w 49 pojedynkach. 26 razy znokautował w nich rywali. Był wielokrotnym mistrzem świata w kilku kategoriach wagowych. Z turnieju olimpijskiego w Atlancie w 1996 roku przywiózł brązowy medal.

Jego rywal, 28-letni Irlandczyk McGregor jest gwiazdorem mieszanych sztuk walki organizacji UFC. Jako pierwszy zawodnik zdobył dwa pasy w wadze lekkiej i piórkowej. 

RadioZET.pl/PAP/AN