Zamknij

Mateusz Gamrot zatrzymany przez policję. Wydał oświadczenie

28.12.2020 21:22
Mateusz Gamrot
fot. Krzysztof Szymczak/Polska Press/East News

Mateusz Gamrot, niepokonany mistrz KSW, a obecnie zawodnik UFC, bożonarodzeniowy wieczór spędził w areszcie. 30-latek został zatrzymany przez funkcjonariuszy w związku z awanturą przed jednym z hoteli w Kudowie-Zdroju. "Gamer" wydał oświadczenie w tej sprawie.

  • Mateusz Gamrot popadł w konflikt z prawem
  • Podczas interwencji policji był pijany i agresywny w stosunku do funkcjonariuszy
  • Zwodnik UFC wydał oświadczenie w sprawie tego zdarzenia

Mateusz Gamrot przez lata był twarzą KSW. Zdobył mistrzowskie pasy dwóch kategorii wagowych - lekkiej i piórkowej, a swoją postawą zapracował na kontrakt w najpotężniejszej organizacji MMA na świecie, UFC. W debiucie za Oceanem przegrał jednak z Gruzinem Guramem Kutateladze, choć nawet jego rywal przyznał później, że to Polak zasługiwał na zwycięstwo.

Niestety, ostatnio "Gamer" popadł w konflikt z prawem. W nocy z 25 na 26 grudnia zawodnik został zatrzymany w Kudowie-Zdroju. - Mężczyzna podczas przeprowadzanej interwencji był agresywny, zakłócił nietykalność cielesną funkcjonariuszy - powiedziała podinsp. Wioletta Martuszewska, oficer prasowa KPP w Kłodzku. Gamrot był pijany, miał blisko promil alkoholu w wydychanym powietrzu.

Oświadczenie Mateusza Gamrota

Mateusz Gamrot na Facebooku opublikował oświadczenie w tej sprawie. Przyznał się do stawianych mu zarzutów.

"W nocy z piątku na sobotę (25/26 grudnia) zostałem zatrzymany przez policję. Przyczyną zatrzymania było moje niestosowne zachowanie, pod wpływem alkoholu, w stosunku do przeprowadzających interwencję policjantów" - napisał "Gamer".

"Tego typu sytuacja nigdy nie powinna mieć miejsca, za co chciałem przeprosić przede wszystkim funkcjonariuszy, jak i fanów, których zaufanie nadszarpnąłem" - dodał.

Zawodnik MMA nie poprzestał na słowach, przeszedł także do czynów.

"Zdaję sobie sprawę z tego, że same słowa nic nie znaczą, jeżeli nie zostaną poparte czynami. Dlatego w ramach moich przeprosin dobrowolnie wsparłem Fundację Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach" - zakończył.

RadioZET.pl/Mateusz Gamrot Facebook/WP Sportowe Fakty