Zamknij

Polak wśród najlepszych na świecie. Kolejny awans Gamrota w rankingu UFC

28.06.2022 11:50
Polak wśród najlepszych na świecie. Kolejny awans Gamrota w rankingu UFC
fot. screen/ Mateusz Gamrot/ Twitter

Mateusz Gamrot już w czołowej 10 rankingu wagi lekkiej w UFC. Dzięki zwycięstwu z Armanem Carukjanem Polak awansował o 4 miejsca, wyprzedzając m.in. Conora McGregora.

Mateusz Gamrot przed walką z reprezentującym Rosję Armanem Carukjanem był 12. zawodnikiem rankingu. Jego rywal znajdował się o jedno miejsce wyżej, więc było wiadomo, że wynik pojedynku zadecyduje o ewentualnych zmianach w hierarchii wagi lekkiej w UFC.

Gamrot stoczył z Carukjanem niezwykle zaciekłą i interesującą walkę, trwającą 5 rund. O jej wyniku zadecydowali sędziowie, którzy wskazali zwycięstwo Polaka w stosunku 48:47. Na kartach Carukjan wygrał dwie pierwsze rundy, a w kolejnych lepszy był Gamrot. Zawodnicy stworzyli takie widowisko, że po walce otrzymali bonus przyznawany za najlepszy pojedynek gali.

Dla Gamrota było to czwarte zwycięstwo z rzędu w UFC. Dzięki niemu Polak awansował o 4 pozycje w rankingu, wyprzedzając Armana Carukjana, Rafaela Fizijewa, Tony'ego Fergusona oraz byłego podwójnego mistrza UFC Conora McGregora. Polak jest aktualnie na 8. miejscu najlepszych zawodników wagi lekkiej UFC.

Kolejna walka Gamrota. Polak zmierzy się z Dariushem? 

W związku z awansem i kapitalną formą Polaka, kibice domagali się już walki Gamrota z 3. zawodnikiem rankingu UFC – Justinem Gaethje. Chciał jej też "Gamer". Najprawdopodobniej jednak kolejnym rywalem 31-latka z Poznania będzie Beneil Dariush, 6. zawodnik w hierarchii wagi lekkiej. - Czego ja bym chciał? Chciałbym walki Gamrota z Dariushem – zapowiedział Dana White, szef UFC, w rozmowie, która została opublikowana po walce „Gamera” z Carukjanem.

Waga lekka:

1. Charles Oliveira
2. Dustin Poirier
3. Justin Gaethje
4. Islam Makhachev
5. Michael Chandler
6. Beneil Dariush
7. Rafael Dos Anjos
8. Mateusz Gamrot – awans o 4 pozycje
9. Tony Ferguson
10. Rafael Fiziev
11. Arman Tsarukyan
12. Conor McGregor – spadek o 4 miejsca
13. Dan Hooker
14. Brad Riddell
15. Diego Ferreira

RadioZET.pl/PAB