Zamknij

Czołowy zawodnik polskiego MMA rozwiązał kontrakt z KSW

Andreas Nicolaides
17.05.2019 12:00
Matuesz Gamrot
fot. ADAM JANKOWSKI/REPORTER/EAST NEWS

Mateusz Gamrot rozwiązał kontrakt z federacją KSW. - Powodem jest ogólne zmęczenie i zniechęcenie - przekazał w oficjalnym oświadczeniu.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Mateusz Gamrot decyzję o rozstaniu z KSW przekazał za pośrednictwem oświadczenia, które opublikował w portalu sportowefakty.wp.pl.

KSW: Mateusz Gamrot odchodzi z federacji

- Od dłuższego czasu ciąży na mnie ciągła presja związana z długotrwałym byciem na szczycie. Chcę też uspokoić swoje życie osobiste i poświęcić więcej czasu dla rodziny. Rodziny, którą chcę powiększyć. Do tej pory nie było to możliwe, ponieważ wszystko było podporządkowane startom w MMA - napisał.

Tym samym Gamrot zwakował mistrzowskie pasy KSW wagi lekkiej i piórkowej. Warto podkreślić, że był pierwszym w historii federacji zawodnikiem, który był w jednoczesnym posiadaniu pasów dwóch różnych kategorii wagowych.

Gamrot ostatni raz walczył w KSW w grudniu 2018 roku, kiedy to pokonał Klebera Koike Erbsta.

Mateusz Gamrot nie będzie już walczył dla KSW

W oświadczeniu podziękował właścicielom federacji KSW - Martinowi Lewandowskiemu i Maciejowi Kawulskiemu. - Chciałbym im w tym miejscu serdecznie podziękować za 6 lat współpracy oraz za zrozumienie, z jakim obiecali zwolnić mnie z kontraktu. Nieczęsto spotyka się ludzi, którzy w biznesie (bo takim jest federacja KSW) potrafią wykazać tyle zrozumienia i dobrej woli w chwili zakończenia współpracy - podkreślił.

Najbliższa gala - KSW 49 na żywo już w sobotę, 18 maja. Relacja i wyniki online na sport.radiozet.pl.

RadioZET.pl/WP SportoweFakty/AN