Zamknij

Kolejny Polak może trafić do UFC: "Są propozycje"

Krzysztof Sobczak
10.12.2018 15:15
Mateusz Gamrot
fot. Szymczak Krzysztof / POLSKA PRESS / EastNews

Mistrz KSW w dwóch kategoriach wagowych Mateusz Gamrot otrzymał propozycje z UFC. - Wszystko jest kwestią dogadania - przekonuje "Gamer".

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Gamrot swój pierwszy pas, w kategorii lekkiej, wywalczył 27 maja 2016 roku, kiedy jednogłośną decyzją sędziów pokonał Francuza Mansoura Barnaouiego. Potem trzykrotnie bronił mistrzostwa.

Po kolejny tytuł sięgnął 1 grudnia br. w Gliwicach. Tym razem w wadze piórkowej, w ten sam sposób, odprawił Klebera Koike Erbsta.

Zobacz także

Gamrot trafi do UFC?

Wkrótce KSW może stracić swojego niepokonanego podwójnego mistrza, bo "Gamerem" zainteresowała się najpotężniejsza organizacja MMA na świecie.

- Jeśli chodzi o UFC, to są propozycje, są rozmowy. Aktualnie jestem mistrzem KSW i walczę w tej organizacji kilka lat. Wszystko jest kwestią dogadania - mówi Gamrot w rozmowie z Polsatem Sport.

- Jest to najlepsza liga, ale nie ma dużej różnicy jeśli chodzi o poziom. Wielu Polaków by się tam odnalazło. Ja sparując z Moicano, który w kategorii piórkowej jest czwarty, czułem się bardzo dobrze. Miałem swoje momenty, on miał swoje. Walki były bardzo wyrównane w każdej płaszczyźnie. Jeżeli z czołówką światową sobie radzę, to w KSW poradzę sobie z każdym - przekonuje.

Aktualnie mistrzem UFC w wadze lekkiej jest Chabib Nurmagomiedow, a w kategorii piórkowej Max Holloway. Polacy nie mają swojego przedstawiciela.

RadioZET.pl/Polsat Sport/KS