Mateusz Borek podpisał kontrakt z TVP Sport: "18 gal w trzy lata"

02.06.2020 21:51
Mateusz Borek podpisał kontrakt z TVP Sport
fot. Andrzej Iwanczuk/REPORTER/EastNews

Mateusz Borek, który przez 20 lat współpracował z Polsatem Sport, podpisał kontrakt z TVP Sport. Na mocy trzyletniej umowy stacja pokaże aż 18 lat organizowanych przez MB Promotions i Tymex Boxing Promotions.

Współpraca MB Promotions, którego szefem jest Mateusz Borek, i Tymes Boxing Promotions, grupy promotorskiej Mariusza Grabowskiego, nie była żadną tajemnicą, bo panowie kooperują już od kilku lat. Zaskoczeniem było jednak porozumienie z TVP Sport. O podpisaniu umowy poinformował dyrektor stacji Marek Szkolnikowski.

– Chcemy zbudować polski boks zawodowy. Chcemy, aby Telewizja Polska brała udział w tej odbudowie i – po amerykańsku – chcemy trochę inaczej działać, cytując klasyka: "naszym chłopakom brakuje trochę luzu". Mam nadzieję, że z Mateuszem i Mariuszem tego luzu nie będzie brakować – powiedział Szkolnikowski.

Gale MB Promotions w TVP Sport

Na pierwsze wydarzenie i premierową transmisję pod szyldem MB Promotions w TVP Sport nie trzeba będzie długo czekać. Gala MB Boxing Night 7 "Na krawędzi" odbędzie się 20 czerwca w Arłamowie, a w ringu zaprezentują się m.in. Robert Parzęczewski, Łukasz Różański i Kamil Łaszczyk.

Posłuchaj podcastu

RadioZET.pl/TVP Sport