Zamknij

Najszybszy nokaut w historii UFC. Masvidal zmasakrował Askrena [WIDEO]

Krzysztof Sobczak
07.07.2019 12:31
Masvidal vs Askren
fot. Sean M. Haffey/Getty AFP/East News

Pięć sekund - tyle czasu potrzebował Jorge Masvidal, aby na gali UFC 239 w Las Vegas posłać na matę Bena Askrena. To najszybszy nokaut w historii organizacji.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

Walka Masvidal vs Askren od początku budziła duże emocje, bo ten drugi, specjalista od zapasów, buńczucznie zapowiadał zwycięstwo przed czasem. Nokaut zanotował jednak ten drugi - w piątej sekundzie wyprowadził tzw. "latające kolano" i trafił nim rywala w szczękę. Olimpijczyk z Pekinu sztywny padł na matę, a następnie dostał jeszcze kilka ciosów w głowę. Sędzia z opóźnieniem przerwał walkę.

- To świetne, widziałem to, wiedziałem o tym, że tak się stanie. Kiedy schodzisz w dół, musisz być gotowy, że pocałujesz moje kolano bracie - mówił później Masvidal. - To moje zwierzęce geny zdecydowały o tym ruchu. Jestem bardziej zwierzęciem niż człowiekiem i wiele osób mi to mówi. Jestem sprinterem, chociaż nie biegam zbyt wiele - dodał.

UFC 239: Błachowicz i Masvidal z bonusami

Na gali UFC 239 zwycięstwo odniósł też Jan Błachowicz, który w drugiej rundzie znokautował Luke'a Rockholda. Zarówno Polak, jak i Amerykanin otrzymali bonusy za swoje efektowne akcje.

RadioZET.pl/mmarocks.pl/KS