Zamknij

Mariusz Wach bezradny w starciu z Hughie Fury'm. Sędziowie nie mieli wątpliwości

12.12.2020 22:59
Wach vs Fury
fot. PAP/EPA

Mariusz Wach (36-6, 19 KO) przegrał jednogłośną decyzją sędziów z Hughie Fury'm (24-3, 14 KO) na gali w SSE Arenie na Wembley w Londynie. Dwóch z trzech sędziów wszystkie rundy punktowali na korzyść Brytyjczyka.

Mariusz Wach zapowiadał przed walką, że jest świetnie przygotowany i pomimo różnicy 15 lat między nim na Hughie Fury'm, nie będzie miał problemów kondycyjnych. Polak wytrzymał 10 rund, ale zadawał bardzo mało ciosów i bezapelacyjnie przegrał z kuzynem Tysona Fury'ego.

26-letni Brytyjczyk przez większą część pojedynku walczył z rozciętym łukiem brwiowym. Jego twarz była mocno zakrwawiona, sędzia dwukrotnie przerywał starcie, by lekarze mogli zająć się raną. Uraz, który powstał po jednym z mocnych ciosów Wacha, nie przeszkodził mu w kontynuowaniu rywalizacji.

Mariusz Wach vs Hughie Fury [WYNIK]

Fury był szybszy, uderzał częściej i bardziej precyzyjnie, momentami nonszalancko podchodził do przeciwnika, nisko opuszczając lewą rękę. Przyjął też dobrą taktykę - skracał dystans, by Polak nie mógł się rozwinąć, i pracował dużo na nogach. To wystarczyło, by zdominować "Wikinga".

Sędziowie nie mieli wątpliwości. Punktowali 100:90, 100:90 i 99:91, co oznacza, że w oczach dwóch z nich Hughie Fury wygrał wszystkie rundy, a jeden przyznał jedną odsłonę Wachowi.

RadioZET.pl