Zamknij

Mariusz Wach vs Hughie Fury: Kiedy i o której godzinie walka?

12.12.2020 06:09
Wach vs Fury
fot. TOMASZ RADZIK/AGENCJA SE/East News

Mariusz Wach vs Hughie Fury - GODZINA. Kiedy i o której godzinie odbędzie się walka Wach vs Fury? Pojedynek Polaka z Brytyjczykiem poprzedzi starcia Joshua vs Pulew i Okolie vs Jeżewski. O której początek walki Wacha z Fury'm? Sprawdź szczegóły.

  • Mariusz Wach zmierzy się na gali w Londynie z kuzynem Tysona Fury'ego, Hughie'm Fury'm
  • Pięściarze rozgrzeją widzów i kibiców przed walką wieczoru Anthony Joshua vs Kubrat Pulew, którego stawką będą cztery pasy mistrzowskie w wadze ciężkiej
  • W SSE Arenie na Wembley zaprezentuje się jeszcze jeden Polak, Nikodem Jeżewski

Walka Wach vs Fury będzie jedną z sześciu, które rozgrzeją widzów i nielicznych kibiców w SSE Arenie na Wembley w Londynie przed pojedynkiem o cztery pasy mistrzowskie w wadze ciężkiej - WBA, WBO, IBO i IBF - Joshua vs Pulew. Pomiędzy tymi starciami do ringu wyjdzie inny z Polaków, Nikodem Jeżewski, który zastąpi zakażonego koronawirusem Krzysztofa Głowackiego. Jego rywalem będzie Lawrence Okolie.

Mariusz Wach (36-6, 19 KO), który 14 grudnia będzie obchodził 41. urodziny, ostatni raz boksował w czerwcu br. w Konarach, gdy pokonał jednogłośną decyzją sędziów Kevina Johnsona. Niemal dokładnie rok przed walką z Fury'm uległ Dillianowi Whyte'owi. Teraz zapewnia, że jest świetnie przygotowany i ma plan na pokonanie młodszego o 15 lat Brytyjczyka.

Wach vs Fury: Kiedy i o której godzinie walka? [DATA, GODZINA]

- Wiadomo, że on będzie mi uciekał, a ja będę musiał zmienić swój styl walki. Muszę zdecydowanie od początku ruszyć na niego, zepchnąć go do obrony i zadawać ciosy - mówił "Wiking" przed wylotem do Londynu w rozmowie z bokser.org. - Ja jestem dobrze przygotowany, nie mam problemów kondycyjnych i jadę robić swoją robotę - dodał.

Joshua - Pulew: Karta walk gali w Londynie. Kto walczy?

Hughie Fury (24-3, 14 KO) to kuzyn znacznie bardziej utytułowanego Tysona Fury'ego. W marcu tego roku pokonał przez techniczny nokaut w trzeciej rundzie Pavla Soura, a w sierpniu 2019 roku przeboksował pełny 12-rundowy dystans z Alexandrem Powietkinem. Przegrał jednak wówczas na punkty. Jaki ma pomysł na Wacha?

- Walczył z wieloma bokserami, ale jeszcze nigdy z takim jak ja. Nie widział takiego stylu jak mój - zapowiedział. - Zobaczy coś wyjątkowo - odgrażał się.

Wach vs Fury DATA, GODZINA: Kiedy obejrzeć na żywo?

Mariusz Wach vs Hughie Fury będzie trzecią walką od końca gali w SSE Arenie na Wembley w Londynie. Gala rozpocznie się o godzinie 19 i zanim Polak z Brytyjczykiem wyjdą do ringu, odbędą się cztery inne pojedynki. Można oczekiwać, że walka Wach vs Fury rozpocznie się ok. godz. 21:30-22. "Daniem głównym" wieczoru będzie starcie Anthony Joshua vs Kubrat Pulew.

Relacja na żywo z walk Wach vs Fury, Okolie vs Jeżewski i Joshua vs Pulew od godz. 21 na sport.radiozet.pl.

RadioZET.pl/bokser.org/Sportowe Fakty