Zamknij

Oficjalnie: Mariusz Wach powalczy z Hughie Furym. Kiedy walka Polaka?

06.11.2020 09:57
Mariusz Wach
fot. TOMASZ RADZIK/AGENCJA SE/East News

Mariusz Wach (36-6, 19 KO) powalczy z Hughie Furym (24-3, 14 KO) podczas gali w Londynie, która odbędzie się 12 grudnia. Tego samego dnia Krzysztof Głowacki zmierzy się o tytuł mistrza świata WBO w junior ciężkiej.

Głównym wydarzeniem gali, organizowanej przez Eddiego Hearna (Matchroom Boxing), będzie starcie o trzy pasy kategorii ciężkiej (WBA, WBO i IBF) pomiędzy Brytyjczykiem Anthonym Joshuą (23-1, 21 KO) i Bułgarem Kubratem Pulewem (28-1, 14 KO).

W innym pojedynku królewskiej wagi Mariusz Wach spotka się z Brytyjczykiem Furym, kuzynem słynnego Tysona Fury’ego, mistrza świata WBC kat. ciężkiej.

W 2017 roku Hughie Fury przegrał w Manchesterze na punkty z Nowozelandczykiem Josephem Parkerem o pas czempiona federacji WBO.

Boks: Kolejna walka Mariusza Wacha. Kiedy?

Ostatnią walkę Mariusz Wach stoczył w czerwcu, pokonując w Pałacu w Konarach doświadczonego Amerykanina Kevina Johnsona. Z kolei w marcu Hughie Fury wygrał z Czechem Pavlem Sourem.

W angielskiej stolicy 12 grudnia dojdzie do starcia Głowackiego z kolejnym miejscowym pięściarzem Okolie o wakujący tytuł mistrza świata WBO w junior ciężkiej.

Polski zawodnik był już dwukrotnie mistrzem globu tej federacji, w latach 2015-2016 i 2018-2019.

Triumfator pojedynku Głowacki - Okolie w obronie pasa będzie musiał się zmierzyć z obowiązkowym pretendentem WBO Czarnogórzaninem Dilanem Prasovicem (14-0, 11 KO).

RadioZET.pl/PAP