Zamknij

Mariusz Wach zarobi spore pieniądze za walkę z Whytem. Wiemy, ile dokładnie

11.12.2019 14:23
Ile Mariusz Wach zarobi za walkę z Whytem?
fot. RadioZET.pl

Mariusz Wach przegrał z Dillianem Whytem po jednogłośnej decyzji sędziów na bokserskiej gali w Arabii Saudyjskiej. Mimo przegranej, polski pięściarz za walkę z Brytyjczykiem otrzyma duże pieniądze.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Mariusz Wach wystąpił w ubiegłą sobotę na gali bokserskiej w Arabii Saudyjskiej, podczas której skrzyżował rękawice z Dillianem Whytem. 39-latek znalazł się w karcie walk dosłownie w ostatniej chwili. Mimo że "Wiking" miał tylko dwa tygodnie na przygotowanie się do pojedynku, w trakcie walki pokazał się z bardzo dobrej strony.  Starcie z pewnością było udane dla Wacha również pod względem finansowym. Jak ujawnił dziennikarz "Super Expressu", Andrzej Kostyra, pięściarz zarobi na pojedynku 100 tys. zł.

- Wach zarobi za walkę w Ad-Dirijji około 100 tysięcy złotych, może nieco więcej. Taką informację otrzymałem z obozu Wacha. 300 tysięcy złotych trzeba przecież podzielić na wiele osób. Coś zgarnie promotor, coś menedżer - mówił Kostyra w swoim wideoblogu.

Dziennikarz zdradził jeszcze jedną rzecz. Podczas pobytu w Arabii Saudyjskiej, Mariusz Wach miał otrzymać dwie kolejne propozycje walk z zawodnikami "ze ścisłej czołówki". Jednak Kostyra nie podał konkretnych nazwisk.

- Nie mogę mówić o nazwiskach, ale to będą duże walki, na które zresztą Wach zasłużył - podkreślił.

RadioZET.pl