Zamknij

Marcin Najman wyjaśnia aferę z Gortatem i Lewandowskim

24.03.2021 11:55
Marcin Najman
fot. YouTube/Marcin Najman

Marcin Najman zabrał głos w sprawie wpisów Marcina Gortata na Twitterze, który zasugerował, że jest kilku innych sportowców, którzy równie mocno przyczyniają się do promocji polskiego sportu na arenie międzynarodowej, co Robert Lewandowski.

- Możecie mi wyjaśnić, o co chodzi temu Gortatowi z Lewandowskim? Przypieprzył się do niego, że niby nie jest najpopularniejszy? - zaczął Najman w filmie opublikowanym na swoim kanale YouTube. - Prawda jest taka, że Lewandowski jest najpopularniejszym polskim sportowcem na świecie. Jak jeszcze przy odbieraniu nagród zacznie udzielać wywiadów po polsku, to już w ogóle będzie bajka - dodał.

Przypomnijmy, że Gortat w trakcie dyskusji na Twitterze wymienił Agnieszkę Radwańską, Roberta Kubicę, Anitę Włodarczyk, Pawła Fajdka i Igę Świątek jako sportowców, którzy w równie spektakularny sposób reprezentują Polskę na świecie. Później przytoczył osiągnięcia Włodarczyk i Fajdka, którzy na swoim koncie mają liczne tytuły mistrzów Europy, świata i mistrzów olimpijskich.

Dyskusja wybuchła po tym, jak Robert Lewandowski otrzymał od prezydenta Andrzeja Dudy Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski za wybitnie osiągnięcia sportowe i promowanie kraju na arenie międzynarodowej.

Najman odniósł się też do wpisów Zbigniewa Bońka

W trakcie swojego nagrania Najman zwrócił też uwagę prezesowi PZPN, Zbigniewowi Bońkowi.

- To samo z tym Bońkiem. Przypieprzył się do Głowackiego, że po kasę pojechał? Oj, Boże - powiedzial były pięściarz i zawodnik MMA. Nawiązał w ten sposób do wpisu prezesa PZPN na Twitterze, na który w ostry sposób zareagował m.in. Artur Szpilka.

CZYTAJ WIĘCEJ: Szpilka wściekł się na Bońka. "Kur**, aż mnie ręka świerzbi"

Na koniec nagrania Najman podsumował jeszcze całą aferę i wyjaśnił, kto powinien być uznawany za najpopularniejszego polskiego sportowca.

- A gdybym chciał być trochę złośliwy, to bym ich wszystkich pogodził. W 2020 roku, według raportu Google'a, najpopularniejszym polskim sportowcem był Marcin Najman - zakończył "El Testosteron".

Marcin Najman wyjaśnia aferę z Gortatem i Lewandowskim - WIDEO