Zamknij

Marcin Najman przyłącza się do Straży Narodowej. Będzie bronił Jasnej Góry

28.10.2020 15:20
Marcin Najman przyłącza się do Straży Narodowej
fot. Adam Jankowski/REPORTER/EastNews

Marcin Najman po tym, jak we wtorek nie spotkał ani jednego uczestnika protestu atakującego Jasną Górę, w środę podejmie kolejną próbę ochrony Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej. Tym razem zamierza przyłączyć się do Straży Narodowej.

Marcin Najman w poniedziałek wybrał się na Jasną Górę. Jak mówił na nagraniu opublikowanym przez siebie w mediach społecznościowych, "chciał spełnić obywatelski obowiązek i obronić kościół". Niestety - jak tłumaczył - stacja TVN wprowadziła go w błąd i na miejscu nie spotkał ani jednego uczestnika protestu, a tym bardziej nikogo, kto chciał zaatakować Sanktuarium.

Drugie podejście Marcin Najman podejmie w środę, o czym poinformował na Facebooku. "Straż Narodowa! Dziś o godzinie 17.00 widzimy się przy bramach Jasnej Góry. Musimy obronić Świątynie przed atakiem wściekłego i dzikiego lewactwa. Kościół miał wiele złych kart, ale to dzięki niemu w godzinach próby mieliśmy odniesienie do właściwych postaw moralnych" - napisał.

Marcin Najman przyłącza się do Straży Narodowej

Wezwanie do ochrony kościołów to efekt niedzielnej akcji Strajku Kobiet. Uczestnicy protestu, wśród nich byli też mężczyźni, z plakatami weszli do świątyń i w ten sposób wyrazili swoją dezaprobatę w związku z orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego, który w czwartek aborcję embriopatologiczną (z powodu ciężkiej wady płodu) uznał za niezgodną z konstytucją. Ich gniew zwrócił się w stronę hierarchów, którzy popierają całkowity zakaz aborcji.

Niestety, nie obyło się bez incydentów. Na ścianach kościołów pojawiły się niecenzuralne hasła, doszło do starć z policją i wiernymi.

We wtorek wicepremier Jarosław Kaczyński w internetowym wystąpieniu zachęcał swoich zwolenników do stawienia czoła manifestantom i obronę kościołów "za wszelką cenę".

Powstanie Straży Narodowej ogłosił prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz. "Brygady Narodowe" organizuje też ONR.

RadioZET.pl