Zamknij

Marcin Najman popiera orzeczenie TK ws. aborcji: "Za dużo razy dostał w głowę"

26.10.2020 18:11
Marcin Najman przeciwnikiem aborcji
fot. TOMASZ RADZIK/AGENCJA SE/East News

Marcin Najman, zawodnik Fame MMA, jako jeden z niewielu sportowców głośno wyrażających swoją opinię nt. orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego, poparł zakaz aborcji embriopatologicznej w Polsce. Jego fani, w większości, nie pozostawili na nim suchej nitki.

Trybunał Konstytucyjny w czwartek wydał wyrok, w którym orzekł za niezgodne z konstytucją dokonywanie aborcji z przesłanek embriopatologicznych (ciężkich wad płodu). Taka decyzja doprowadziła do strajku kobiet, które dzień w dzień spacerują po ulicach polskich miast domagając się zmiany tej decyzji.

Zawodniczka MMA Karolina Kowalkiewicz, siatkarka reprezentacji Polski Zuzanna Górecka i inne polskie sportsmenki wsparły kobiety walczące o swoje prawa. Również panowie, m.in. piłkarz Lecha Poznań Tymoteusz Puchacz czy siatkarze Andrzej Wrona i Karol Kłos jasno opowiedzieli się po stronie protestujących. Znaleźli się jednak tacy, którym orzeczenie TK zaostrzające prawo aborcyjne w Polsce się podoba - należą do nich Zofia Klepacka i Marcin Najman.

Marcin Najman o aborcji

Manifestacje kobiet w wielu polskich miastach obywają się pod hasłem "Piekło kobiet" i "To jest wojna". Na plakatach, ale także w mediach społecznościowych, pojawiają się charakterystyczne grafiki świadczące m.in. o torturowaniu kobiet czy pozbawianiu ich praw. Ich oponenci również mają swoje "obrazy", a dwa z nich opublikował Marcin Najman.

"Piekło dzieci" i "Aborcja jest morderstwem" - grafiki z takimi napisami pojawiły się na profilach zawodnika Fame MMA.

W obu przypadkach internauci nie pozostawili na nim suchej nitki. Głosów chwalących go za takie poglądy było niewiele, zdecydowana większość skrytykowała byłego mistrza Europy w kickboxingu, a przy okazji wyśmiała jego karierę.

"Za dużo razy dostał w głowę, wybaczmy mu", "Słaby sportowiec i słaby człowiek", "Podaj sobie rękę z Adamkiem" - piszą internauci. Wiele z komentarzy nie nadaje się do przytoczenia, bo zawierają wulgaryzmy bądź ataki ad personam, także na rodzinę Najmana.

Marcin Najman na gali Fame MMA 8 stoczy kolejną (już chyba piątą) pożegnalną walkę. Jego rywalem będzie Kasjusz "Don Kasjo" Życiński.

RadioZET.pl/Facebook