Zamknij

Marcin Najman pojechał bronić Jasnej Góry. Nikogo tam nie zastał [WIDEO]

27.10.2020 22:49
Marcin Najman pojechał bronić Jasnej Góry
fot. Marcin Najman/Twitter screen

Marcin Najman, zawodnik Fame MMA i znany zwolennik orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego ws. zakazu aborcji embriopatologicznej, odpowiedział na wezwanie Jarosława Kaczyńskiego i pojechał bronić Jasnej Góry. Na miejscu... nikogo nie zastał.

Jarosław Kaczyński we wtorek zabrał wreszcie głos w kwestii Strajku Kobiet, manifestacji, które od kilku dni przetaczają się przez ulice polskich miast. Głównie młode osoby protestują w ten sposób przeciwko decyzji Trybunału Konstytucyjnego, który orzekł, że aborcja embriopatologiczna (z powodu ciężkiej wady płodu) jest niezgodna z konstytucją. Gniew tłumu w niedzielę, ale też w kolejnych dniach zwrócił się w kierunku Kościoła. W niektórych miejscach protestujący weszli z plakatami do świątyń, w innych namalowali wulgarne hasła na ścianach lub drzwiach, a gdzieniegdzie doszło do starć ONR-u, kibiców i protestujących.

- Musimy bronić polskich kościołów za każdą cenę. Wzywam wszystkich członków PiS i wszystkich, którzy nas wspierają, do tego, by wzięli udział w obronie Kościoła, w obronie tego, co dzisiaj jest atakowane i jest atakowane nieprzypadkowo - zwrócił się do swojego elektoratu prezes Prawa i Sprawiedliwości. Jednym z obrońców świątyń miał być Marcin Najman, ale coś poszło nie tak...

Marcin Najman na Jasnej Górze

- Przed chwilą na TVN-ie w jakiś informacjach (...) podawano, że jacyś agresorzy atakują Jasną Górę. Z miejsca wsiadłem, żeby spełnić obywatelski obowiązek i bronić kościoła, a to jest jedna wielka prowokacja. Ludzie, przecież tu nikogo nie ma. Nikt nie atakuje Jasnej Góry, co wy pier******* za głupoty? Przecież wy tylko podsycacie nastroje - mówi na nagraniu Najman.

Marcin Najman jest jednym z nielicznych sportowców, których orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego ucieszyło. Przeciwko niemu protestują m.in. Zuzanna Górecka, Karolina Kowalkiewicz i, choć bardziej stonowanie, Maria Andrejczyk.

ZOBACZ TAKŻE:

RadioZET.pl