Zamknij

Na gali MMA-VIP 3 będą dwie karetki. Najman znów "pije" do Punchdown

26.10.2021 18:44
Marcin Najman
fot. MARZENA BUGALA POLSKA PRESS/Polska Press/East News

Marcin Najman w przeddzień organizowanej przez siebie gali MMA-VIP 3 podkreślił, że podczas wydarzenia zawodnicy będą mogli liczyć na profesjonalną pomoc medyczną, a w razie potrzeby w pogotowiu będą dwie karetki. To ciąg dalszy jego krucjaty przeciwko PunchDown.

  1. Gala Marcina Najmana - MMA-VIP 3: Zawodnicy będą mieli zapewnione karetki
  2. Gala MMA-VIP 3: Najman w walce wieczoru

Marcin Najman w bardzo ostrych słowach odniósł się do dramatu Artura "Walusia" Walczaka, który po gali PunchDown 5 [pojedynek polega na uderzaniu "z liścia" w twarz bez możliwości obrony czy uniku - red.] z urazem mózgu trafił do szpitala i aktualnie przebywa w śpiączce farmakologicznej. Organizacja w porozumieniu z rodziną zawodnika nie udziela szczegółowych informacji o jego stanie zdrowia.

PunchDown wydało oświadczenie, w którym odpowiedziało na zarzuty stawiane m.in. przez Bonusa BGC, że na miejscu nie było karetki, a jego kolega musiał czekać na ambulans pół godziny. W to wszystko włączył się jeszcze Najman. "Jedyne, czego nie mogę zrozumieć, to że nie było w zabezpieczeniu karetki na miejscu. Karetka to powinien być standard na zawodach tego typu. Nawet na meczach trzeciej ligi koszykówki czy w Tańcu z Gwiazdami karetka z lekarzem na miejscu zabezpiecza uczestników. U mnie na galach są dwie karetki, jedna Rka reanimacyjna i druga do transportu" - napisał "El Testosteron". Kilka godzin później przedstawił dowód w postaci nagrania.

Gala Marcina Najmana - MMA-VIP 3: Zawodnicy będą mieli zapewnione karetki

"W najbliższy piątek odbędzie się gala MMA-VIP 3, którą Wodna Służba Medyczna będzie zabezpieczać zdrowotnie. Poza naszymi zespołami, na miejscu będą obecne dwa zespoły ratownictwa medycznego, jedna karetka podstawowa i jedna karetka specjalistyczna z lekarzem. Zależy nam, żeby każdy uczestnik i zawodnik otrzymał pomoc szybko, sprawnie i profesjonalnie" - mówi jeden z ratowników zaangażowanych w wydarzenie. Filmik pojawił się na profilu Najmana.

Gala MMA-VIP 3: Najman w walce wieczoru

Wydarzenie odbędzie się w piątek 29 października o godz. 19. Karta walk gali MMA VIP 3 obejmuje dziewięć pojedynków, w tym dwóch, w którym zmierzą się kobieta z mężczyzną. W ringu zaprezentują się ponadto m.in. Paweł "Scarface" Jendruczko czy Maciej "GSP" Gandziarowski. W walce wieczoru Marcin Najman zmierzy się z Ryszardem "Szczeną" Dąbrowskim.

RadioZET.pl