Zamknij

Marcin Najman ogłosił pożegnalną walkę. Takiego rozwiązania nie spodziewał się nikt

29.11.2020 14:37
Marcin Najman
fot. ADAM JANKOWSKI/REPORTER/East News

Marcin Najman ogłosił swoją pożegnalną walkę. Takiego rozwiązania nie spodziewał się chyba nikt, bowiem popularny "El Testosteron" odmówił FEN i Celtic Gladiator, by razem ze swoimi "partnerami biznesowymi" zorganizować własną galę. - Pojedynek odbędzie się w styczniu. Będzie to walka w formule MMA lub starcie, w którym nie będzie żadnych reguł - zdradził były pięściarz. Kto będzie jego rywalem?

Ostatnia walka Marcina Najmana zakończyła się wielkim skandalem i kompromitacją popularnego "El Testosterona". Były pięściarz stoczył pojedynek z Kasjuszem "Don Kasjo" Życińskim na gali Fame MMA 8, z którego został zdyskwalifikowany za nieregulaminowe obalenie i kopnięcie rywala. Starcie miało się toczyć na zasadach boksu.

Co ciekawe, choć Fame MMA zapowiedziało dożywotnią dyskwalifikację Najmana, częstochowianin nie mógł narzekać na brak zainteresowania swoją osobą. Propozycje kontraktu szybko złożyły mu dwie inne duże polskie organizacje MMA.

Zobacz także

Marcin Najman ogłosił pożegnalną walkę. Zawalczy z "Taxi Złotówą"?

- Otrzymałem propozycje z dwóch organizacji: Fight Exclusive Night oraz Celtic Gladiator. Byłem już nawet umówiony na rozmowy, ale teraz to nieaktualne. Żadnych rozmów nie będzie. Moi biznesowi partnerzy wyjaśnili mi, że nie mogę ciągle nabijać pieniędzy innym - powiedział "El Testosteron" na kanale "W ringu z Najmanem" na YouTube'ie.

- Pożegnalną walkę zorganizuję więc ja i moi biznesowi partnerzy. Pojedynek odbędzie się w styczniu. Będzie to starcie w formule MMA lub walka, w której nie będzie żadnych reguł. Na gali odbędą się cztery pojedynki, wszystkie w PPV - zdradził.

Co prawda Najman nie wyjawił dokładnie, kto będzie jego przeciwnikiem, ale wskazał swojego zdecydowanego faworyta.

- Jest kilku kandydatów. Bardzo mocno rozważany jest Szymon "Taxi Złotówa" Wrzesień - wyznał.

Szymon Wrzesień zadebiutował w mieszanych sztukach walki na gali Fame MMA 3, gdzie pokonał Piotra "Bonusa BGC" Witczaka. Marcin Najman bardzo ciepło wypowiedział się na temat jego osoby, doceniając, że "Taxi Złotówa" upominał się o walkę z nim od dłuższego czasu, w sposób bardzo kulturalny.

- Mam nadzieję, że ta gala będzie idealnym zwieńczeniem mojej 23-letniej kariery sportowej - zakończył 41-latek.

Zobacz także

RadioZET.pl/W ringu z Najmanem