Zamknij

Marcin Najman bagatelizuje zmiany klimatyczne? "Największy przekręt świata"

23.04.2021 15:39
Marcin Najman
fot. YouTube MMA-VIP/screen

Marcin Najman, były zawodnik MMA, spełniający się obecnie w roli organizatora gal MMA-VIP i eksperta TVP Info, zabrał głos w głośnej dyskusji na temat zmian klimatycznych. W jego ocenie, globalne ocieplenie nie jest wynikiem działalności człowieka, a naturalnym procesem. Przeznaczanie na ten cel znacznych kwot nazywa "największym przekrętem świata".

Marcin Najman już chyba definitywnie zakończył swoją karierę 13 lutego 2021 roku. "El Testosteron" zorganizował wówczas swoją pożegnalną walkę pod szyldem MMA-VIP, w której uległ Szymonowi "Taxi Złotówie" Wrześniowi. Aktualnie przygotowuje kolejną galę, na której będą rywalizować m.in. Krystian Pudzianowski i Król Syntholu.

Były już zawodnik MMA chętnie uczestniczy również w dyskusjach w TVP Info na przeróżne tematy, od wyborów prezydenckich w USA przez Strajk Kobiet po kwestie związane z kobiecą urodą. W piątek na swoim kanale na YouTubie podzielił się z fanami swoją opinią na temat globalnego ocieplenia. - Powiem Wam coś, co w końcu ktoś Wam powiedzieć musi - rozpoczął tajemniczo. Później jednak przeszedł już do konkretów.

Marcin Najman o globalnym ociepleniu: "Bzdura, przekręt"

- Od wielu, wielu lat istnieje na świecie lobby, które pod przykrywką ocieplania się klimatu wyciągnęło na ten cel z gospodarek całego świata tryliony dolarów. To jest największy numer, jaki znam. Mówiąc wprost: największy przekręt, o jakim kiedykolwiek słyszałem - wyznał "El Testosteron".

Najman nie neguje całkowicie zmian klimatycznych, jednak w jego ocenie nie wynikają one z nadmiernego uwalniania się do atmosfery gazów cieplarnianych czy masowej wycinki drzew, co jest efektem ubocznym działalności człowieka, lecz z faktu, iż... tak po prostu skonstruowana jest nasza planeta.

- Ziemia powstała 4,5 miliarda lat temu i klimat na niej zmienia się nieustannie, a człowiek nie ma tu nic do rzeczy - twierdzi Najman. Po chwili rozwinął nieco swoją myśl.

- Epoka lodowcowa istniała np. już 750 milionów lat temu. W Polsce mieliśmy epokę lodowcową 210 tys. lat temu. Powiedzcie mi, skąd w samym środku Ełku wzięło się jezioro? Otóż jest to pozostałość po lodowcu. To jest dowód na to, że klimat na Ziemi zmienia się cały czas. Teraz również. I faktycznie mamy do czynienia z efektem ocieplania, tyle że człowiek nie ma z tym nic wspólnego - mówi.

Marcin Najman jawi się jednocześnie jako entuzjasta segregacji śmieci i dbania o czystość we własnym otoczeniu.

- Z estetycznego punktu widzenia trzeba dbać o środowisko, ale przestańcie dawać sobie prać głowy, że globalne ocieplenie powoduje człowiek, że te tryliony dolarów wyciągane są po to, by ratować nasz klimat. Bzdura, bzdura, jeszcze raz bzdura - stwierdza kategorycznie.

Na koniec przestrzega nas, że "Ziemia zawsze znajdzie równowagę, a jak trzeba będzie, to się nas pozbędzie".

Co skłoniło "El Testosterona" do tak głębokich przemyśleń? Otóż prezydent USA Joe Biden wypowiedział podpisaną przez Donalda Trumpa umowę na budowę rurociągu w Kanadzie. Powodem miała być właśnie troska o klimat.

RadioZET.pl/YouTube MMA-VIP