Zamknij

Manny Pacquiao przegrał z Yordenisem Ugasem. Nieudany powrót Filipińczyka

22.08.2021 09:20
Manny Pacquiao
fot. PAP/EPA

Manny Pacquiao przegrał z Yordenisem Ugasem jednogłośnie na punkty walkę o mistrzowski pas wagi półśredniej. Tym samym to był nieudany powrót Filipińczyka na ring po 25 miesiącach przerwy.

Manny Pacquiao chciał udowodnić sobie i światu, że wiek nie gra roli. 43-latek nie sprostał wyzwaniu i zaprezentował się gorzej od Yordenisa Ugasa. Amerykanin obrał odpowiednią strategię, blokując Filipińczyka.

Z początku legendarny pięściarz dominował, ale po trzech rundach nie potrafił złapać odpowiedniego rytmu, oddając inicjatywę rywalowi.

Ostatnie rundy należały do Amerykanina, który nie sprawił problemom sędziom, którzy jednogłośnie przyznali mu zwycięstwo. Ugas pokonał Pacquiao 115:113 i dwa razy po 116:112.

Manny Pacquiao przegrał po 25 miesiącach przerwy

- Jestem bardzo podekscytowany, dziękuję Manny'emu Pacquiao za to, że mogłem z nim dzielić ring. Mówiłem, że jestem mistrzem WBA i dzisiaj to pokazałem. Pacquiao to wspaniały zawodnik, mam dla niego wielki szacunek, ale to ja wygrałem - powiedział świezo upieczony mistrz świata wagi półśredniej.

- Przykro mi, że przegrałem, ale zrobiłem wszystko, co w mojej mocy. Przepraszam. Co dalej? Nie wiem, dajcie mi odpocząć i podjąć decyzję. Czy będę kandydował w przyszłorocznych wyborach prezydenckich? Ogłoszę to w przyszłym miesiącu. Wiem, że czekają mnie trudniejsze sprawy niż boks, ale chcę pomagać swoim rodakom. Dziś gratuluję mojemu rywalowi - zaznaczył Pacquiao.

RadioZET.pl