Zamknij

KSW 46: "Diabeł Tasmański" wraca do klatki. Trudny rywal

Krzysztof Sobczak
05.11.2018 09:28
Borys Mańkowski vs Bruce Souto na KSW 46
fot. Andrzej Banas/Polska Press/East News

Borys Mańkowski (19-7-1, 3 KO, 7 Sub) po prawie roku przerwy zaprezentuje się 1 grudnia w Arenie Gliwice w okrągłej klatce KSW. „Diabeł Tasmański” zmierzy się na KSW 46: Khalidov vs Narkun 2 z mistrzem największej brazylijskiej organizacji Jungle Fight, Bruce’em Souto (12-3, 3 KO, 3 Sub).

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Mańkowski, który walczy w KSW od 8 lat, jest w najtrudniejszym momencie swojej kariery. 29-latek z Poznania w starciu wieczoru na gali KSW 39: Colosseum zmierzył się z legendarnym Mamedem Chalidowem i minimalnie uległ ówczesnemu mistrzowi wagi średniej. Na KSW 41 Mańkowski skrzyżował rękawice z Roberto Soldiciem. Chorwat niespodziewanie wyraźnie zwyciężył i odebrał "Diabłowi Tasmańskiemu" pas kategorii półśredniej.

Zobacz także

Bruce Souto znany jest nie tylko w rodzinnej Brazylii, gdzie sięgnął po tytuł cenionej organizacji Jungle Fight, ale także w Europie. „Soldado de Cristo” ma na koncie zwycięstwa w topowych rosyjskich organizacjach M-1 oraz ACB. W ostatnich sześciu starciach zawodnik z Kraju Kawy zawsze wygrywał, a trzech przeciwników był w stanie skończyć przed czasem. Przekrojowy reprezentant Gordin Fight Team świetnie potrafi korzystać z umiejętności parterowych, o czym przekonało się jego trzech rywali, ale równie dobrze radzi sobie w stójce, o czym świadczy chociażby nokaut zafundowany Rickowi Palharesowi wysokim kopnięciem.

KSW 46: Karta walk - kto walczy w Gliwicach?

Walką wieczoru gali KSW 46 w Gliwicach będzie rewanżowy pojedynek pomiędzy mistrzem wagi półciężkiej, Tomaszem Narkunem, a legendą sportów walki nad Wisłą, Mamedem Chalidowem. W drugim najważniejszym pojedynku mistrz kategorii lekkiej, Mateusz Gamrot będzie miał okazję jako pierwszy w historii KSW sięgnąć po drugi tytuł, ponieważ zmierzy się z Kleberem Koike Erbstem o tytuł dywizji piórkowej. W jednej z głównych walk wieczoru Salahdine Parnasse będzie miał szansę pokonać drugiego byłego mistrza z rzędu w pojedynku z Marcinem Wrzoskiem. Naprzeciw Mariana Ziółkowskiego stanie Gracjan Szadziński, a brazylijski łowca polskich skalpów, Daniel Torres zmierzy się z Romanem Szymańskim. Bohater śląskich fanów, Artur „Kornik” Sowiński zmierzy się w kategorii lekkiej z Kamilem Szymuszowskim. W wadze koguciej Antun Racić spróbuje pokonać kolejnego Polaka, a na jego drodze stanie Sebastian Przybysz. Wrocławianin Michał Michalski spotka się z młodym i obiecującym Krystianem Kaszubowskim.

RadioZET.pl/KSW/KS