KSW 39 Colosseum: Mańkowski w ostrych słowach skomentował wygwizdanie Chalidowa

29.05.2017 15:45

Po walce wieczoru gali KSW 39 Colosseum doszło do skandalicznego zachowania kibiców, którzy wygwizdali zwycięzcę Mameda Chalidowa. Upust swoim emocjom dał także rywal Czeczena, Borys Mańkowski.

Mamed Chalidow fot. Facebook/Mamed Khalidov

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Mańkowski nie przebierał w słowach i w dobitny sposób skomentował wygwizdanie Chalidowa. 27-latek przerwał wywiad dla MMA.pl, zabrał mikrofon i wypalił: - Przestańcie k**** gwizdać na Mameda, do ch***!

Wcześniej do zachowania fanów odniósł się również Czeczen.

- Dziękuję moim prawdziwym kibicom. Po walce, gdy moi fani już wyszli, została garstka, która gwizdała, a ja nie będę stał i tego słuchał, nie zasłużyłem sobie na to - przyznał w rozmowie z MMA.pl

- Szanuję ludzi, ale tego samego wymagam w stosunku do mojej osoby. Nie wiem, czym sobie na taki brak szacunku zasłużyłem - dodał 38-latek.

Mamed Chalidow opublikował także filmik, w którym dziękuje za wsparcie.

Skąd te gwizdy?

Są dwie wersje: jednym mógł nie spodobać się werdykt sędziów, którzy ogłosili zwycięstwo Chalidowa, mimo iż w drugiej rundzie Mańkowski bliski był znokautowania rywala, a w trzeciej to on nadawał tempo. W końcówce dał się jednak obalić i to mogło przesądzić o losach tej rywalizacji.

Bardziej prawdopodobnym powodem takiego zachowania była jednak... religia. Chalidow jest muzułmaninem, co dziś wielu osobom kojarzy się jednoznacznie z terroryzmem. Z trybun, oprócz gwizdów, dało się usłyszeć także "Allahu Akbar".

Mamed Chalidow pokonał w walce wieczoru Borysa Mańkowski jednogłośną decyzją sędziów. Wcześniej swoje walki na gali KSW 39 Colosseum wygrali m.in. Łukasz "Juras" Jurkowski, Marcin Różalski, Mariusz Pudzianowski i Popek.

RadioZET.pl/mma.pl/KS

Oceń