Zamknij

KSW 39 Colosseum: Mańkowski w ostrych słowach skomentował wygwizdanie Chalidowa

Krzysztof Sobczak
29.05.2017 15:45
Mamed Chalidow
fot. Facebook/Mamed Khalidov

Po walce wieczoru gali KSW 39 Colosseum doszło do skandalicznego zachowania kibiców, którzy wygwizdali zwycięzcę Mameda Chalidowa. Upust swoim emocjom dał także rywal Czeczena, Borys Mańkowski.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Mańkowski nie przebierał w słowach i w dobitny sposób skomentował wygwizdanie Chalidowa. 27-latek przerwał wywiad dla MMA.pl, zabrał mikrofon i wypalił: - Przestańcie k**** gwizdać na Mameda, do ch***!

Zobacz także

Wcześniej do zachowania fanów odniósł się również Czeczen.

- Dziękuję moim prawdziwym kibicom. Po walce, gdy moi fani już wyszli, została garstka, która gwizdała, a ja nie będę stał i tego słuchał, nie zasłużyłem sobie na to - przyznał w rozmowie z MMA.pl

- Szanuję ludzi, ale tego samego wymagam w stosunku do mojej osoby. Nie wiem, czym sobie na taki brak szacunku zasłużyłem - dodał 38-latek.

Mamed Chalidow opublikował także filmik, w którym dziękuje za wsparcie.

Skąd te gwizdy?

Są dwie wersje: jednym mógł nie spodobać się werdykt sędziów, którzy ogłosili zwycięstwo Chalidowa, mimo iż w drugiej rundzie Mańkowski bliski był znokautowania rywala, a w trzeciej to on nadawał tempo. W końcówce dał się jednak obalić i to mogło przesądzić o losach tej rywalizacji.

Bardziej prawdopodobnym powodem takiego zachowania była jednak... religia. Chalidow jest muzułmaninem, co dziś wielu osobom kojarzy się jednoznacznie z terroryzmem. Z trybun, oprócz gwizdów, dało się usłyszeć także "Allahu Akbar".

Mamed Chalidow pokonał w walce wieczoru Borysa Mańkowski jednogłośną decyzją sędziów. Wcześniej swoje walki na gali KSW 39 Colosseum wygrali m.in. Łukasz "Juras" Jurkowski, Marcin Różalski, Mariusz Pudzianowski i Popek.

RadioZET.pl/mma.pl/KS